Online трансляція

Запоріжці зі сфери HoReCa долучаться до всеукраїнської акції протесту

9 Листопада 2020

11 листопада під стінами Запорізької обласної ради відбудеться акція протесту. Організатори і учасники – представники сфери HoReCa, яка чи не найбільше страждає від карантину.

Акція набула всеукраїнського масштабу, тож Запоріжжя – не єдине місто, де представники гастро-, розважальної та готельної сфери вийдуть на вулиці. Головною вимогою вони оголосили дати їм право працювати.

Малий та середній бізнес в Україні досі не оговтався від весняного коронавірусного локдауну, а зараз саме вони постраждають від другої хвилі карантину. Через скорочення часу роботи, як у «червоному» Запоріжжі, наприклад, суттєво впаде відвідуваність закладів, а значить – і заробіток. І власники закладів та їх співробітники зазначають: роботу у нових реаліях їх установи не перенесуть, люди залишаться без роботи, а бюджети – без надходжень у вигляді податків.

А тим часом, лишень скороченням часу роботи закладів можуть не обмежитись. Вірогідність введення карантину вихідного дня, коли заклади зможуть працювати тільки у форматі на виніс, занадто висока. Що ще сильніше вдарить по ресторанам, кафе та подібним установам.

І наразі влада не пропонує цій сфері жодної компенсації: ані скасування орендних плат, ані зниження податків, ані фінансової підтримки.

До того ж, у представників готельної, ресторанної та розважальної сфери виникає чимало питань про справедливість запропонованих обмежень. Обурені підприємці зазначають, що із чергами на громадський транспорт, у продуктових магазинах та навіть у лікарнях ніхто і ніяк не бореться, коли ці обставини – не менший, а може й більший «розсадник» вірусу.

Мітинг представників сфери HoReCa у Запоріжжі відбудеться 11 листопада об 10:00 під стінами Запорізької облдержадміністрації.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5