Online трансляція

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чим небезпечні нові штами коронавірусу

9 Жовтня 2021

Пандемія коронавірусу триває, тому Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» проводять нові онлайн-трансляції з провідними медичними експертами. Вони відповідають на численні актуальні запитання глядачів про COVID-19.

Новим гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікаря» стала докторка медичних наук, професорка, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клигуненко.

Вона розповіла, що нові штами коронавірусу набагато більше загрожують життю важкохворих пацієнтів.

‒ Кожен новий штам COVID-19 має свої особливості, які пов’язані з впливом на легеневу тканину. Якщо говорити про «Дельту», то сам процес механічної вентиляції легенів проходить досить важко. Не так, як це було на початку епідемії. І тому синхронізувати роботу легенів хворого й апарата штучної вентиляції дуже складно. Також при «Дельті» погіршується розтяжність легеневої тканини, що погіршує вентиляцію, ‒ пояснила Олена Клигуненко.

Експертка додала, що важкий стан у хворих на коронавірус може зберігатися різні періоди часу.

‒ Сам вірус «іде» досить швидко, через 7-10 днів. Його вже немає, але в організмі залишився погром. Насамперед ураження легень, яке може тривати дуже довго. Є хворі, які два місяці були на апараті штучної вентиляції легенів. І одні йшли додому з незакритою трахеостомою, інші ‒ із закритою. Дехто, на жаль, стали напівінвалідами, ‒ констатувала професорка.

Олена Клигуненко розповіла, що категорично протипоказано пацієнтам з важкою формою коронавірусу.

‒ По-перше, самолікування. Ні в якому разі не можна приймати аспірин. Для зниження температури є нестероїдні протизапальні препарати. Парацетамол також не можна приймати безконтрольно, це загрожує ураженням нирок. Також не можна паритися в лазні, тоді порушується система коагуляції крові. Потрібно пити багато рідини, і ніяких спиртних напоїв, ‒ пояснила експертка.

Професорка нагадала, що хворим на коронавірус необхідно повноцінно харчуватися. Зокрема, потрібно приймати не менше 1 грама білка на 1 кілограм маси тіла і вживати якомога більше фруктів та кисломолочних продуктів.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!