Online трансляція

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: як відновити пам’ять та швидкість мислення після COVID-19?

19 Січня 2022

Фонд Ріната Ахметова продовжує щотижневі онлайн-зустрічі з провідними медичними експертами України в рамках проєкту «Запитай у лікаря». Лікарі інформують про ситуацію в сфері охорони здоров’я, діляться передовим досвідом лікування хвороб, просто й зрозуміло розповідають про коронавірус. Черговим гостем прямого ефіру проєкту став лікар-психіатр вищої категорії, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини і психотерапії медико-психологічного факультету НМУ ім. О. О. Богомольця, президент Всеукраїнської асоціації психосоматичної медицини Олег Чабан.

За словами фахівця, серед лікарів і науковці багато що змінилося в розумінні впливу COVID-19 на організм людини в порівнянні з початком пандемії.

У порівнянні з 2019 роком у нас з’явилася постпандемічна історія. Ми почали розуміти, що COVID-19 – це не суто легенева чи грипоподібна хвороба, а перш за все полісистемне захворювання, яке вражає різні органи, зокрема й нервову систему та психіку людини, – розповів Олег Чабан.

Він додав, що на різних етапах захворювання спостерігаються різні психічні розлади.

Парадоксально, що чим важче людина перенесла COVID-19, тим менше в неї спостерігаються порушення психічних розладів у короткочасній перспективі. Проте з часом вони ніби наздоганяють людину. Вчені кажуть, що, на жаль, це тривала проблема, яка характеризується тривожними розладами, стресами, соціальними страхами, порушеннями сну, концентрації, працездатності тощо, – зазначив лікар-психіатр.

Разом з тим Олег Чабан розповів про те, що стрес насправді передається так само, як і вірус.

Ми переживаємо не тільки вірусне ураження, але й інформаційне, адже інформація поширюється, як і вірус, від людини до людини. Ми перманентно змушені знаходитися в інформаційному полі, яке зі свого боку транслює тривогу та різні травматичні повідомлення. Тому, окрім слова пандемія, доречно буде говорити й про слово психопандемія, – каже професор.    

Експерт також акцентував увагу на тому, що погіршення когнітивних функцій, пов’язаних із захворюванням на COVID-19, є тимчасовими і їх можна відновити.

Мозок людини дуже пластичний, він продукує нейрони до кінця свого життя. Єдине, що для цього потрібно – це забезпечити нормальну функціональність організму в цілому. У цьому абсолютно точно допоможуть збалансований і здоровий сон, правильне харчування (менше солодкого, більше білкової їжі), фізична активність і повернення до звичного функціонального стану.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 21 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

«Запитай у лікаря» – частина проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». Загалом на боротьбу з коронавірусом Рінат Ахметов витратив пів мільярда гривень. За 16 років роботи Фонд допоміг вижити 8 млн людей.

Переглянути відеозаписи трансляцій з досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!