Online трансляція

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: чому вакцинація від COVID-19 важлива

7 Жовтня 2021

Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» продовжують цикл онлайн-трансляцій з провідними медичними експертами, які відповідають на запитання глядачів про COVID-19.

Черговим гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікаря» стала докторка медичних наук, професорка, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, віцепрезидентка Асоціації анестезіологів України Олена Клігуненко.

Експертка розповіла, що високий рівень антитіл не говорить про те, що вакцинація не потрібна.

– Це означає, що людина перехворіла на коронавірус і вакцинуватися не потрібно зараз. Але з часом рівень антитіл буде знижуватися і через три-шість місяців виникне ризик повторного зараження, – пояснила лікарка.

Олена Клігуненко також підкреслила, що похилий вік та супутні захворювання, навіть важкі, – це додатковий привід захистити своє життя.

– Потрібно вакцинуватися! Чим старша людина, чим більше супутніх патологій, тим необхідніше зробити це, – сказала професорка.

Вона також відкинула звинувачення так званих «антиваксерів» у тому, що щеплення не гарантують захисту від ризику повторного захворювання.

– Навіть не знаю, що сказати. Були епідемії, які забирали десятки і сотні тисяч життів. Вакцинуючись, ми створюємо не свій, особистий, а колективний імунітет. І якщо хтось не хоче вакцинуватися, то він ставить під загрозу долі інших людей. Чи є на це право? – додала Олена Клігуненко.

Експертка пояснила, чому в кожній ковідній бригаді медиків обов’язково є анестезіолог.

– Це лікар, який регулює життєві або так звані вітальні функції організму. Вітальні функції – це система кровообігу, дихання, температури і свідомості. І анестезіологів навчають їх регуляції протягом багатьох років. Важкість стану хворих на коронавірус – агресивний, коли порушення дихання з’являються протягом декількох годин. У таких ситуаціях необхідний анестезіолог, що викликало їх дефіцит, – пояснила експертка проєкту «Запитай у лікаря».

Олена Клігуненко зазначила, що на даний момент переважна більшість пацієнтів з важкою формою COVID-19 ‒ це люди, які не пройшли вакцинацію. Крім того, вона розповіла, що людині може бути необхідна киснева підтримка навіть після одужання.

– Основне місце дії коронавірусу – легені. При тяжкому перебігу хвороби легенева тканина замінюється сполучною тканиною, дихаюча поверхня зменшується. І тому багато важких пацієнтів страждають від хронічної легеневої недостатності. Іноді їм потрібна навіть довічна киснева підтримка, – повідомила експертка.

Професорка закликала людей не займатися самолікуванням і вчасно звертатися за точним діагнозом до фахівця.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!