Online трансляція

Взаємодія влади та бізнесу: хто допомагає Хортиці перетворюватися на туристичний “магніт” України

7 Вересня 2021

Вже скоро Хортиця стане одним із туристичних «магнітів» України. Реконструкція острова проходить завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу. 

Цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір. У рамках програми на Хортиці вже реконструювали пагорб Єдності та «Козацьке коло», роботи в музеї історії запорозького козацтва ще тривають.

Реконструкція Хортиці проходить завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом — комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Допомога острову від запорізького підприємства має системний характер. І цьогорічна реконструкція — це не перший проєкт Метінвесту, який компанія реалізує на Хортиці. До цього на Хортиці за кошти комбінату «Запоріжсталь» відбудували Запорізьку Січ.

Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво. Про це в ефірі програми «Сьогодні Ранок» на телеканалі «Україна 24» розповів генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

— Ми системно допомагаємо острову Хортиця вже багато років. Наприклад, Запорізька Січ, яка зараз працює на острові, була побудована за кошти комбінату. На сьогодні системна допомога продовжується і зі сторони Групи Метінвест, і зі сторони комбінату «Запоріжсталь», тому ми взяли участь у проєкті відродження Хортиці в рамках «Великої реставрації». Наші спеціалісти входять до проєктного офісу, який керує хід реконструкції всіх об’єктів на острові. Унікальність проєкту реконструкції полягає в тому, що і бізнес, і державні установи працюють разом – це гарний приклад державно-приватного партнерства, — розповів Олександр Мироненко.

Зазначимо, що комбінат «Запоріжсталь» не лише фінансово допомагає в реконструкції Хортиці, а й робить оригінальні подарунки для гостей острову. Один з таких — лазерне шоу з музичним супроводом і картинками про життя та культуру Хортиці. У тестовому режимі його вже показали в День Державного прапора, 23 серпня. Запустити в постійному режимі його планують на свято Покрови, яке відзначають 14 жовтня.

— На пагорбі Єдності завдяки компанії «Метінвест» з’явилося унікальне лазерне шоу. Це подарунок від Метінвесту та Міністерства культури та інформаційної політики Хортиці, який є ще однією унікальною туристичною атракцією острова, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

Джерело: “Індустріалка”

Нагадаємо, деякі з об’єктів на острові Хортиця вже готові та навіть протестовані, деякі ще й досі перебувають на реконструкції. Головна ідея  — зробити простір безбар’єрним.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!