Online трансляція

Відомий український журналіст та шоумен відвідав Хортицю: чим був вражений та про що розповів у радіопрограмі

28 Жовтня 2021

Відомий український шоумен, телеведучий та журналіст Юрій Марченко відвідав Хортицю. Своїми враженнями він ділиться у програмі “Дикі мандри”. 

У новому випуску подкасту “Дикі мандри” на Радіо НВ його ведучий Юрій Марченко розповідає про те, як і чому найбільш знаменитий острів Дніпра – Хортиця, став одним із найважливіших місць всієї України.

— Хортиця — це місце, про яке варто розповісти, бо це важлива локація з точки зору географії та історії. Це місце, де століттями жили дуже особливі люди, а деякі з них стали навіть брендом України. Я побував на Хортиці на днях і маю свіжі враження про острів. Навіть, якщо ви там вже були, можливо у мене будуть для вас гарні новини, — зазначив Юрій Марченко на початку своєї програми.

Телеведучий розповів про історію острова, хто його населяв у різні періоди історії, згадав козацтво та туристичні об’єкти, такі як Історико-культурний комплекс “Запорозька Січ”, Музей судноплавства, “Музей історії запорозького козацтва” та інші.

Острів Хортиця — це дійсно унікальне місце. Він входить до складу Українського кристалічного щита. Його гранітним скелям — майже три мільярди років, а Земля існує 4, 5 мільярди років. Самому острову Хортиця близько 15 тисяч років.

Перші люди з’явилися на Хортиці ще 7-8 тисяч років тому, про це свідчать знайдені археологами артефакти.

Перша письмова згадка про Хортицю датується 962 роком про неї у своєму путівнику “Про управляння імперією” згадує візантійський імператор Костянтин Баргрянородний.

А ось у 1492 році з’явилася перша письмова згадка про запорозьких козаків. В тому ж році відбулася прес-конференція, на якій Колумб розповів про відкриття Америки.

Один із найзагадковіших артефактів, який був знайдений на Хортиці — Чорний камінь, який на думку вчених, потрапив на Хортицю завдяки таянню льодовиків. На ньому зберігся петрогліф, залишений людьми ще 5-7 тисяч років тому. Наразі Чорний камінь знаходиться у внутрішньому дворику музею історії запорозького козацтва.

На думку Юрія Марченка, Хортиця — це дійсно одна з головних туристичних локацій України та Європи.

— У Хортиці неймовірно багате та цікаве минуле: поселення кам’яного віку, стародавні святилища, скіфські кургани, артефакти княжої доби, дивовижний феномен запорозьких козаків та Дніпрогес. І у Хортиці гарна сучасність. Є кілька музеїв, гарна природа та культурні проєкти. У Хортиці дуже цікаве майбутнє з амбіціями стати потужним культурним, природним та історичним кластером. Є концепція розвитку Хортиці, за проєкт взялися дійсно талановиті люди. Вже через кілька років Хортиця стане місцем, де можна буде познайомитися з історією, відпочити, зайнятися спортом, відвідати фестивалі та насолодитися природою. Це дійсно знакове місце. Можливо, скоро, коли в аеропорту наші прикордонники запитуватимуть у іноземців про причину їхнього візиту в Україну, ті відповідатимуть: “Хортиця”.

Нагадаємо, Хортиця увійшла до переліку об’єктів національного проєкту «Велике будівництво». Її реконструкція стартувала у 2021 році. Відродження острова Хортиця було ініційоване Президентом України Володимиром Зеленським, тому проєкт реалізується під його особистим контролем.

Реконструкція триває завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом Групою Метінвест, яка виступає партнером національного проєкту. Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції, згідно з якою наразі тривають перетворення. Хортиця перетворюється на сучасний базбар’єрний простір для культури, туризму, духовності, відпочинку і саморозвитку.

Джерело: “Індустріалка” та “HB”

Читайте також: вже скоро Хортиця стане одним із туристичних «магнітів» України. Реконструкція острова проходить завдяки взаємодії державної влади та відповідального бізнесу. 

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5