Online трансляція

Види поршневих компресорів

13 Травня 2022

Компресор – незамінний помічник автомайстра, маляра, а також кожного, хто має свою домашню майстерню. Поршневі компресори поділяються на кілька видів за різними типами класифікації. Перший вид відмінностей – це тип з’єднання з первинною силовою установкою. Таким чином ми отримуємо коаксіальні та ремінні компресори. Давайте розберемося, у чому різниця.

Коаксіальні (прямі) компресори відрізняються прямою передачею жорстким валом від двигуна до поршневої групи. Такий інструмент більш доступний за ціною, характеризується нетривалим періодом роботи (без вимкнення 20 хвилин на годину) та відносно невисокою продуктивністю. Стане відмінним помічником у вирішенні побутових завдань, а також зручним для транспортування, з огляду на те, що габарити такого компресора невеликі.

Ремінні поршневі компресори оснащені ремінною передачею обертального моменту від двигуна інструменту безпосередньо до поршневої групи. Робочі вузли такого компресора охолоджуються ефективніше, тому продуктивність ремінного компресора значно вище. Такий інструмент буде незамінний при безперебійній серійній роботі, і може бути придатний навіть у найжорсткіших умовах. Оскільки обсяги ресиверів таких компресорів можуть досягати обсягів кілька сотень літрів, вони найбільш затребувані на виробництві і в промислових роботах.

Наступний важливий аспект та відмінність полягає в різній системі мастила. Таким чином, компресори поділяються на масляні та безмасляні.

Для захисту деталей, що труться, масляні компресори заправляються матилом, яке повинно перешкоджати передчасному зносу інструменту. Для безперебійної роботи інструменту необхідно стежити за рівнем мастила, заливати його за необхідності до потрібного рівня.

Що стосується безмасляних компресорів, їх механізм мастила не потребує. У цьому випадку під час виробництва використовуються спеціальні матеріали з вкрай низьким коефіцієнтом тертя. Даний вид компресора вважається менш гучним, але при цьому повітря на вході потребує додаткового очищення.

Важливі параметри, на які потрібно звернути увагу перед покупкою

Усі компресори мають базові характеристики, що дозволяють вибрати певну модель з урахуванням ваших запитів.

Продуктивність. Ця характеристика є основною при виборі компресора. Вона демонструє кількість виробленого стисненого повітря, що виражається показником “літрів на хвилину”. Може становити від десятків до тисяч літрів за хвилину. Тому при виборі компресора враховуйте витрати повітря пневмоінструменту, до якого плануєте підключати компресор. Вкрай важливо, щоб продуктивність компресора була трохи більшою (і в жодному разі не дорівнює і не менше). Якщо точніше: максимальна продуктивність компресора має бути вищою на 30%, ніж витрата повітря вже наявного пневмоінструменту.

Об’єм ресивера. Якщо вам потрібно вирішувати багато завдань за допомогою компресора, зверніть увагу на величезні обсяги ресіверів. Проте варто пам’ятати, що для транспортування та мобільності такі компресори будуть проблематичними.

Робочий тиск. В основному цей параметр знаходиться в діапазоні від 6 до 12 атмосфер – у різних моделей він буде різним. При цьому компресор оснащений регулятором тиску, за допомогою якого змінюється тиск на виході.

Споживана потужність. Дуже рідко споживана потужність побутових компресорів виходить за межі 3-4 кВт. У той самий час, найбільш продуктивні їх аналоги, що застосовуються у промислових і виробничих цілях, здебільшого живляться від трифазної мережі 380В.

Ось і вся базова інформація щодо вибору компресора. Вибирайте інструмент на перевіреному сайті https://ua.intertool.ua/catalog/kompressori/kompressori-porshnevie/ з хорошими відгуками, а також обов’язково звертайте увагу на гарантію. І тоді компресор служитиме вам довго і без перебоїв.

*партнерський матеріал

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!