Online трансляція

Побічні ефекти: чого очікувати запоріжцям після вакцинації

28 Травня 2021

У Запорізькій області триває вакцинальна кампанія. Наразі щеплено вже 38 594 людини. Медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова під час вебінару щодо вакцинації освітян, трансляція якого відбулася у Фейсбуці, розповіла про можливі побічні ефекти після щеплення та протипоказання.

Як зазначає Укрінформ, експертка розповіла, що протипоказом для вакцинації може бути серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини. Відносними протипоказами до вакцинації від COVID-19 можуть температура та ознаки нежитю.

“В нормальній ситуації це не є протипоказом до щеплення, це тільки в країнах колишнього СРСР залишалося протипоказом до щеплення. Але взагалі не є протипоказом. В ситуації з COVID-19 ми все-таки використовуємо це як тимчасовий протипоказ, тому що нежить і кашель може виявитися при COVID-19. І людина в черзі на вакцинацію інфікує усіх. Для неї самої вакцинація буде безпечною, але якщо у неї COVID-19, то вона інфікує і бригаду, і всіх, хто стояв у черзі”, – зазначила медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

Тому, за її словами, особам, у яких на час вакцинації є ознаки респіраторного захворювання, варто відкласти вакцинацію до одужання.

Також медекспертка наголосила, що вагітність не є причиною відмовлятися від вакцинації, так само як і наявність захворювань — діабету, серцево-судинних захворювань, онкологічних тощо.

“Навпаки, важкі хронічні захворювання, діабет, астма, кардіологічні, онкологічні захворювання є прямим показом, для того щоб якомога скоріше щепитися від COVID-19, тому що люди з такими захворюваннями від COVID-19 точно можуть загинути. Їх в першу чергу вакцинували у всьому світі”, – наголосила Булавінова.

Після вакцинації необхідно зачекати в пункті щеплення 20-30 хвилин. Саме за цей час проявляються серйозні алергічні реакції на вакцину. Серед інших проявів побічних ефектів, за словами Булавінової, можуть бути підвищення температури, лихоманка, біль в місці введення вакцини, слабкість. Тому варто завчасно придбати жарознижувальні засоби, наприклад, парацетамол або ібупрофен.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!