Online трансляція

Вадим Новинський: Зміни до податкового кодексу гублять промисловість і дрібний бізнес

1 Грудня 2021

Додаткові повноваження працівникам податкових органів, передбачені законопроєктом №5600, посилять фіскальний тиск на бізнес. Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський, коментуючи ухвалення у другому читанні змін до Податкового кодексу в ефірі телеканалу «Україна 24».

“Розвинені цивілізовані країни завжди впроваджують політику протекціонізму щодо власної промисловості, а під час світової пандемії коронавірусу – ще й підтримують та роблять усілякі послаблення. Водночас промислова політика української держави реалізується з точністю до навпаки – вкотре ухвалено закон, що змінює правила оподаткування та посилюючий тиск як на промисловий сектор, так і на малий та середній бізнес. Додаткові надходження до бюджету від рентної плати на видобуток залізняку в 2021 році ніяк не пов’язані із зусиллями уряду – це світова кон’юнктура цін, і за підсумками року гірничодобувні підприємства України заплатять на 1,5 млрд доларів податків більше, ніж торік. Розширення бази оподаткування для гірничо-металургійного комплексу не обґрунтовано”, – прокоментував Вадим Новинський.

За його словами, головним завданням влади у регулюванні економіки має бути економічне зростання, стабільні, прозорі та передбачувані правила, а також залучення інвестицій. Але податкове законодавство у нас змінюється набагато частіше, ніж встановлене Податковим кодексом, і це відштовхує інвесторів від України.

“Як представники великої промисловості ми завжди виступали за розумний діалог та консенсус між урядом та галузевими асоціаціями. Кілька місяців роботи над законопроєктом показали, що, зрештою, такого діалогу та компромісу досягнуто, щоправда з окремо взятими групами «Довіра» та «За майбутнє» в частині оподаткування великих гравців агросектору, представники якого входять до цих груп. Влада має ретельно зважувати і кожне рішення, і кожне своє слово, адже, наприклад, необдумана політична заява перших осіб держави про державний переворот призводить до обвалу акцій провідних українських компаній на світових біржах”, – наголосив Вадим Новинський.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5