Online трансляція

В Україні запустили програму «Доступна іпотека»: як вона працює

3 Березня 2021

В Україні запустили програму «Доступна іпотека». Кредити на житло видають на не більш ніж 7% річних.

Як пише «Економічна правда», програма запрацювала з 1 березня, і на сьогодні вже є користувачі послуги. 2 родини отримали кредити на житло від ОТП та Укргазбанку. Відсоткова ставка за програмою – 7%, і підвищувати її не можуть. Програма працює на умовах «співвінансування» держава компенсуватиме банкам різницю відсоткової ставки так, щоб люди платили не більше тих самих 7%.

Отримати іпотеку під 7% річних можна у тому випадку, коли у вас є на руках 15% від суми на придбання нерухомості. Сама нерухомість не повинна коштувати більше 2,5 мільйонів гривень. За дотримання усіх умов, позичальнику можуть оформити іпотеку на строк до 20 років.

Визначили при запуску програми і вимоги до нерухомості, на яку оформлюють іпотеку. Так, позичальник за кредитний кошт може придбати готову квартиру, право власності на нерухомість, будинок з земельною ділянкою та об’єкти незавершеного будівництва. Вік нерухомості не може перевищувати 3 роки. Тобто фактично іпотека видається на новобудови. Але один користувач чи родина з 2 людей можуть придбати не більше 50 кв.м. площі. Допускається оформлення додаткових 20 кв.м. на кожного наступного члена родини.

На сьогодні іпотека оформлюється кількома банками: Приватом, ОТП-банком, Укргазбанком та «Ощадом», а також Кредобанком, Мегабанком та банком «Глобус».

Раніше в уряді повідомляли, що будуть робити усе, аби покращувати програму та знизити відсоткову ставку навіть до 5%.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5