Online трансляція

В Україні запустили онлайн-гід з державних послуг: що це таке і як ним користуватися

28 Серпня 2020

Онлайн-гід з державних послуг вчора, 27 серпня, презентувало міністерство цифрової трансформації. У ньому зібрано інформацію про понад 1000 послуг.

Гід розміщено на порталі ДіЯ. У його розробці брали участь 39 органів державної влади, і стосуватися він буде майже усіх послуг, які ці органи надають. Зараз у ньому зібрано дані щодо вартості, строку надання, місця та способу отримання різних державних послуг. Тут є інформація і про те, які документи потрібні для них, і про те, як і що можна оскаржити.

Уся інформація упорядкована за категоріями. Усього їх 17, відповідно до сфери діяльності: соціальний захист, громадянство та міграція, бізнес та робота громадських формувань, фінанси та податки, тощо. Окремо створили розділ «життєвих ситуацій» В ньому зібрано інформацію про те, як отримати «найпопулярнішу» послугу, наприклад – оформлення паспортів, укладання шлюбу. Тут же є інформація і про захист інтелектуальної власності.

Наразі онлайн-гід вже працює, та у Мінцифри зазначили, що застосунок буде оновлюватися та доповнюватися. І взяти участь у покращенні роботи такого сервісу може кожний, повідомивши про проблеми у роботі, або про брак якоїсь інформації.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5