Online трансляція

В Агенції регіональних ініціатив в Запоріжжі обговорили очікування від медреформи та її реальність

23 Лютого 2021

Коли запоріжців почнуть вакцинувати й чому другий етап медичної реформи виявився для медзакладів болючим? Сьогодні це головні теми для обговорень в Агенції регіональних ініціатив. Медики кажуть: приборкати пандемію їм поки що вдалося. Тож нині чекають на вакцину від COVID-19. А от що робити лікарням, послуги яких чомусь недооцінили у Національній службі здоров’я? Позиція медиків та посадовців — далі у сюжеті наших журналістів.

Коли ж отримаємо вакцину? Посадовці кажуть: на її першу партію у Запоріжжі чекають вже цього тижня. Спочатку вакцинуватимуть медиків. Це робитимуть спеціальні мобільні бригади.

Говорили і про підсумки другого етапу медичної реформи. Нагадаємо, в Україні він розпочався майже рік тому, 1 квітня. Лише медзаклади Запоріжжя за новим механізмом фінансування вторинної ланки отримали з держбюджету майже 1 мільярд і 400 мільйонів гривень. Цих коштів мало б вистачити на харчування пацієнтів, медикаменти, зарплатню персоналу, та ще й на розвиток — ремонти, реконструкції та придбання медичного обладнання. Але похвалитися обіцяним у лікарнях поки не можуть.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5