Online трансляция

Українські компанії та експортно-орієнтовані підприємства знову почали відчувати проблеми зі своєчасним відшкодуванням ПДВ

29 апреля 2020

Державна казначейська служба України (ДКСУ) знову затримує своєчасне бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) компаніям і підприємствам за поставлену на експорт продукцію, які наповнюють державний бюджет валютною виручкою

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі найбільшої в Україні гірничо-металургійної групи «Метінвест», сума невідшкодованого компанії в автоматичному режимі ПДВ становить майже 1 млрд грн.

«Крайній термін відшкодування ПДВ в автоматичному режимі за лютий був учора, проте підприємства групи не отримали коштів за поставлену на експорт продукцію. Загалом у групі близько 1 млрд грн невідшкодованого ПДВ. Найбільші одержувачі податку — ММК ім. Ілліча, Центральний ГЗК, а також спільні з «Метінвестом» підприємства «Запоріжсталь» і Південний ГЗК», — пояснили в прес-службі.

При цьому в компанії зазначили, що востаннє така проблема з автоматичним відшкодуванням ПДВ була в січні поточного року, наголосивши, що це обігові кошти підприємств, на які закуповують сировину, розплачуються за контрактами з підрядниками і виплачують зарплату.

У свою чергу, згідно з даними Держказначейства, останнім бюджетне відшкодування ПДВ було 22 квітня — 5,35 млрд грн — і залишалося незмінним протягом останнього тижня, зазначає ДКСУ.

Як стало відомо агентству «Інтерфакс-Україна», загалом за великими компаніями затримка автоматичного відшкодування ПДВ становить майже 4 млрд грн.

Як повідомлялося, «Метінвест» вирішив відмовитися від «податкових канікул», передбачених законом №3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» для підтримки бізнесу в період дії карантинних заходів проти коронавірусу. Сума податкових відрахувань, які підприємства групи виплатять до місцевих бюджетів у пільговий період, перевищить 50 млн грн (податок на землю і податок на нерухомість).

«Метінвест» є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній, що управляє активами в кожній ланці виробничого ланцюжка від видобутку ЗРС і вугілля та виробництва коксу до випуску напівфабрикатів і кінцевої продукції зі сталі, трубопрокату та рулонів, а також виробництва іншої продукції з високою доданою вартістю. Група складається з видобувних і металургійних підприємств, розташованих в Україні, Європі та США, має мережу продажу з охопленням усіх ключових світових ринків.

Основними акціонерами «Метінвесту» є група «СКМ» (71,24%) і «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно керують компанією.

ТОВ «Метінвест Холдинг» — керуюча компанія групи «Метінвест».

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5