Online трансляция

Україна стикнулася з дефіцитом води – РНБО

19 мая 2020

За даними Державного агентства водних ресурсів України, аномальні осінь і зима 2019-2020 років привели до серйозного обміління річок і водосховищ в країні

У відомстві констатують, що вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження у використанні води. Зокрема, в разі маловоддя умови водокористування можуть бути змінені або обмежені, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

Весняна повінь на українських річках в цьому році практично була відсутньою, що в свою чергу може привести до пересихання малих водотоків.

При цьому, відносне маловоддя спостерігалося всі останні п’ять років, що створює ймовірність виникнення водного дефіциту в басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження.

У зв’язку з цим в Раді нацбезпеки і оборони України (РНБО) взялися за розробку екстрених заходів. Зокрема розглядається можливість інвентаризації всіх артезіанських свердловин в Україні.

Як повідомляє прес-служба РНБО, про це заявив секретар цього відомства Олексій Данилов під час засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави.

Він підкреслив, що ситуація, що створилася, вимагає оптимізації використання водних ресурсів та економного водоспоживання. У цьому контексті важливо провести повну інвентаризацію джерел підземних вод питної якості і артезіанських свердловин з метою залучення їх до систем водопостачання.

Під час засідання обговорювалися питання залучення додаткових фінансових ресурсів для модернізації систем централізованого водопостачання, а також обговорювалося питання необхідності розробки водної стратегії України.

За підсумками наради прийнято протокольне рішення з рекомендаціями Уряду України щодо забезпечення водної безпеки держави в 2020 році.

Джерело

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5