Online трансляція

Україна ратифікувала революційний документ: чому церква проти та чому Стамбул вийшов з конвенції

23 Червня 2022

Стамбульська конвенція і гендер «спотикання». Україна ратифікувала революційний документ, який має викорінити насильство і дискримінацію, незалежно від статі і сексуальної орієнтації. На це знадобилося 11 років. Церква досі проти. Що, на думку духовенства, «загрожує» традиційним сімейним цінностям, і чому Стамбул вийшов зі Стамбульської конвенції?

Усі «за» і «проти» вислухала наша журналістка.

Щороку від насильства в Україні страждає понад 150 тисяч жінок. Переслідування, сексуальні домагання, залякування і погрози — все це відтепер кримінал. Покласти кінець безкарності злочинців, власне, і покликана Стамбульська конвенція — документ, що зібрав кращі юридичні напрацювання з цієї теми.

Діти, старенькі і чоловіки теж можуть страждати від насильства. Стаття 4 конвенції передбачає захист прав жертв насильства будь-якої статі, віку, сексуальної орієнтації і гендеру. І саме цей аспект затягнув ратифікацію документа на десятиріччя, відколи його підписали в Україні.

«Гендер» – це те, ким людина себе почуває. Власне цей термін став проблемним для церкви і деяких політиків, які вважають, що документ шкодить традиційним сімейним цінностям українського суспільства. І є кроком до легалізації одностатевих шлюбів.

З цієї ж причини, Туреччина — країна, яка першою ратифікувала конвенцію, першою з неї і вийшла. Заявивши, що документ використовували для «нормалізації гомосексуальності», що є несумісним із соціальними та сімейними цінностями Туреччини». Аби уникнути різнотлумачень, Україна додала у Стамбульську конвенцію свої «пунктики».

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!