Отправить резюме
Спецтема:
23 Червня 2022
Стамбульська конвенція і гендер «спотикання». Україна ратифікувала революційний документ, який має викорінити насильство і дискримінацію, незалежно від статі і сексуальної орієнтації. На це знадобилося 11 років. Церква досі проти. Що, на думку духовенства, «загрожує» традиційним сімейним цінностям, і чому Стамбул вийшов зі Стамбульської конвенції?
Усі «за» і «проти» вислухала наша журналістка.
Щороку від насильства в Україні страждає понад 150 тисяч жінок. Переслідування, сексуальні домагання, залякування і погрози — все це відтепер кримінал. Покласти кінець безкарності злочинців, власне, і покликана Стамбульська конвенція — документ, що зібрав кращі юридичні напрацювання з цієї теми.
Діти, старенькі і чоловіки теж можуть страждати від насильства. Стаття 4 конвенції передбачає захист прав жертв насильства будь-якої статі, віку, сексуальної орієнтації і гендеру. І саме цей аспект затягнув ратифікацію документа на десятиріччя, відколи його підписали в Україні.
«Гендер» – це те, ким людина себе почуває. Власне цей термін став проблемним для церкви і деяких політиків, які вважають, що документ шкодить традиційним сімейним цінностям українського суспільства. І є кроком до легалізації одностатевих шлюбів.
З цієї ж причини, Туреччина — країна, яка першою ратифікувала конвенцію, першою з неї і вийшла. Заявивши, що документ використовували для «нормалізації гомосексуальності», що є несумісним із соціальними та сімейними цінностями Туреччини». Аби уникнути різнотлумачень, Україна додала у Стамбульську конвенцію свої «пунктики».
Також новини Запоріжжя
© ЗНТРК «ТВ-5», 2019-2022. Усі права захищені
Created byDL Agency