Online трансляція

У Запоріжжі знайшли поховання першого «місцевого» меноніта

24 Липня 2020

Запорізькі дослідники встановили точне місце поховання першого меноніта, який переселився у нашу область у  18 сторіччі. Його поховали на Хортиці, і тільки зараз знайшли точне місце розташування могили.

Про знахідку повідомив співробітник національного заповідника «Хортиця» Максим Штатський. За його словами, могила належить Якобу Геппнеру, якого вважають першим переселенцем-менонітом у Запоріжжі. Він входив до менонітської депутації до Катерини II, брав участь у визначенні місця розташування менонітської колонії у Запоріжжі та, власне, першим з менонітів на власні очі побачив Хортицю.

Геппнер пішов з житті у віці 78 років, а усе своє доросле життя провів саме у Запоріжжі. Поховання облаштували на Хортиці, пізніше поруч з батьком поховали й сина переселенця. Та у 1973 році надгробки менонітів вивезли з Запоріжжя до Канади. Могила швидко виявилася покинутою, поросла в бур’яні, і тільки зараз її відшукали. В майбутньому тут хочуть встановити меморіал. І для реалізації цього задуму ініціаторам потрібна допомога та підтримка.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!