Online трансляция

У Запоріжжі відкрилася унікальна історична експозиція

24 июня 2020

Де є бої, там є герої. Експозицію під такою назвою відкрили сьогодні в музейних студіях “Місто за порогами”. Присвячена вона славетній історії запорозького козацтва та національно-визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького. Реалізація такого проекту стала можливою завдяки участі національного заповідника Хортиця у конкурсі соціальних ініціатив “Ми це місто”.

Натюрморти, створені з музейних експонатів. Власне, це основна родзинка нової експозиції. Її можна назвати справжньою машиною часу. Тут легко  поринути на кілька століть назад, у період гетьмана Богдана Хмельницького. Обладунки “крилатих гусар”, вози з провізією та озброєнням, а також кількасот інших історично цінних предметів. Серед яких до речі є унікальні. Серед експозиції — численні портрети. Деякі рамки — пусті. Деякі предмети надані приватними колекціонерами. Переважна більшість представлених експонатів — із фондів національного заповідника Хортиця.

Період гетьманщини Богдана Хмельницького історики називають з одного боку одним з найтрагічніших в історії України. А з іншого — саме середину 17 століття — вважають найвищою героїкою козацтва у боротьбі за українську державу. Саме тому проект Національного заповідника й став одним з переможців конкурсу “Ми-це місто” який проводить комбінат “Запоріжсталь”. Реалізація дещо затрималась через епідемію коронавірусу. Але тепер з експозицією  можуть познайомитись усі запоріжці.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5