Online трансляция

У Запоріжжі під загрозою закриття опинився унікальний госпіталь для військових

25 июня 2020

Як працювати в умовах недофінансування та без власної будівлі? На це питання намагаються знайти відповідь керівництво та працівники “Госпіталю для ветеранів війни”. Заклад, згідно з реформою медицини, став комунальним некомерційним підприємством, а отже потрібно отримати нові ліцензії на діяльність. Зробити це поки неможливо, адже немає договору-оренди на приміщення яке належить державі. А альтернативна будівля геть не придатна для роботи

Свіже чисте повітря, велика територія та повний спектр медичних послуг. Це “Госпіталь ветеранів війни” Запорізької облради. Він створений у 2002 році і знаходиться на Великому Лузі. Тут є все необхідне для лікування та реабілітації. У закладі є три відділення: неврологія, кардіологія та терапія. Багато сучасного обладнання та методик. Кожний пацієнт проходить тут повне медичне обстеження та отримує лікування або рекомендації. Вузькі спеціалісти, апарат УЗД, власна лабораторія, рентген, всі необхідні медикаменти та навіть блок інтенсивної терапії. Тут знаходиться обладнання, яке може врятувати людині життя — кисневий концентратор, дефібрилятор та апарат штучної вентиляції легень. Одночасно тут можуть перебувати 110 пацієнтів. Всі послуги — безкоштовні. Лікування та курс реабілітації протягом 18 днів тут можуть проходити учасники бойових дій, діти війни та члени родин загиблих.

Незважаючи на свою унікальність заклад може припинити своє існування вже за два місяці. Під час карантину більше сотні співробітників тимчасово не працюють. Однак, порожні палати та коридори можуть більше не побачити пацієнтів, а персонал доведеться звільнити. Після впровадження другого етапу медичної реформи заклад отримав статус комунального некомерційного підприємства і фінансуватися має за рахунок держави, втім цих коштів — не вистачає.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5