Online трансляція

У Запоріжжі на Хортиці з’явиться новий артоб’єкт

21 Вересня 2021

У жовтні на Хортиці встановлять інсталяцію висотою сім метрів, яка прикрасить оновлений оглядовий майданчик острова. Творці запевняють, що з її допомогою можна буде подивитися на Хортицю по-новому.

Відкриття інсталяції відбудеться 14 жовтня, коли відзначається низка національних свят. Цього ж дня на Хортиці представлять всю реставровану зону від Музею козацтва до головного пагорба.

Новий артоб’єкт “Коло” – велике металеве кільце з постаментом заввишки сім метрів, покрите картеновою сталлю. Творчим керівником проєкту виступив Богдан Кривошея. Він пояснює: коло – це ідеальна фігура, символічна для Хортиці. А ще коло стане обрамленням для приголомшливих пейзажів, що відкриваються з пагорбів острова.

“Кожен зможе знайти свій сенс артоб’єкту. Зазвичай люди самі починають винаходити асоціації. Хотілося б, щоб цей артоб’єкт викликав почуття спокою, єдності, цілісності. Інсталяція буде встановлена ​​таким чином, під таким кутом до сонця, що можна буде ловити особливі природні моменти. Залежно від сходу або заходу, можна ловити сонце в собі, затримувати його промені, не тільки спостерігати за красою навколо, але і бути співучасником дійства”, – зазначив Богдан Кривошея.

Варто зазначити, реконструкція острова проходить завдяки взаємодії державної влади та соціально відповідального бізнесу –  групи “Метінвест”. Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень. 

Джерело: “Сьогодні” 

Нагадаємо, цього року заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір. 

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!