Online трансляція

У Музеї історії запорозького козацтва реставрують унікальні хоругви середини 19-го сторіччя

23 Лютого 2021

Мистецтво крізь сторіччя. У Музеї історії запорозького козацтва реставрують унікальні двосторонні хоругви середини 19-го сторіччя. Їх використовували під час служби у храмі або хрестової ходи. Передали хоругви з міста Острог у 1992 році, і от нарешті настала черга реставрації. Що зображено на полотнах віком у понад 150 років та про кропітку працю художників-реставраторів розкаже наша журналістка.

Безліч склянок, паперу, пензликів і унікальні полотна, біля яких мимоволі затамовуєш подих. Наразі у Музеї історії запорозького козацтва працюють над двобічними хоругвами, яким понад півтора століття.

Реставрація — кропіткий та довготривалий процес, до якого необхідно ставитись неабияк серйозно, щоб у жодному разі не пошкодити витвір мистецтва, – розповідає Ольга. Існує навіть спеціальна реставраційна рада, на якій узгоджується план робіт після попереднього дослідження ґрунту, основи, фарбового шару та стану збереженості лаку. Реставрація відбувається поетапно. Спочатку хоругву знезаражують, потім зводять прориви в основі.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5