Online трансляция

У Бердянську День докера відзначили відкриттям нової виставки

23 июня 2020

1 липня 1830 року одна з пристаней на Азовському морі стала іменуватися портом. Саме тоді, 190 років тому і з’явився порт Бердянськ. До ювілейної дати у музеї підприємства відкрилась виставка, яка присвячена людям  основної професії порту – докерам.

З 1830 року пристань Бердянська стала офіційно називатись портом. Втім, судна з інших країн стали сюди заходити трохи пізніше. У музеї порту зібрані оригінали та копії історичних документів і видань тих часів, що підтверджують цей факт. Перевалку вантажів в ті часи проводили вручну. Цю важку роботу виконували вантажники порту.  Це підтверджують фотознімки, які представлені на виставці.  І лише майже через сто тридцять років в Бердянську з’явилася нова професія – докер.

Більшість експонатів  виставки «Докер – важлива професія» охоплюють період шістдесятих — вісімдесятих років минулого століття.  На відкритті побували і герої експозиції, їхні рідні та близькі. Дмитро Кара почав працювати докером сорок три роки тому. Не приховує, що незважаючи на впровадження механізації,  іноді  доводилося переносити вантажі на власних плечах.

Виставка  «Докер – важлива професія», приурочена до ста дев’яносторіччя Бердянського порту, працюватиме до першого серпня.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5