Online трансляція

Тетяна Гаврилюк, Dakh Daughters: “У кожної людини є два альтер-его”

29 Грудня 2019

Тетяна Гаврилюк – одна з семи солісток відомого українського гурту Dakh Daughters. Колектив виконує музично-театральні композиції на слова українських поетів, робить текстові колажі з творчості Nirvana, віршами Андруховича, Лесі Українки та власного креативу. Усі дівчата – акторки Київського театру Влада Троїцького Дах. Тетяна дала ексклюзивне інтерв’ю Неонілі Антоновій, ведучій програми Іду на Ти на телеканалі TV5

 

 

Тетяно, розкажіть про формат Dakh Daughters. Як усі семеро людей зібралися під одною егідою?

Dakh Daughters – це музично-театральний колектив, він існує вже сім років. Але, насправді, його історія починається задовго до цього часу. Ми зустрілися усі в театрі “Дах” під керівництвом режисера Влада Троїцького. Понад десять років всі були акторами театру трупи “Дах”. У виставах ми стали
колегами, друзями. Ці вистави були надзвичайно музичними, бо Влад любить і продовжує традиційну лінію українського музично-драматичного театру.

Одного дня ми готували виставу для фестивалю ГОГОЛЬFEST, яка називалась “Школа нетеатрального мистецтва”. Там був музичний номер, в якому виступали тільки дівчата – парафраз на старовинний фільм “У джазі тільки дівчата”. Цей номер дуже подобався глядачам.

Невдовзі одна з колег – нині вона одна з Dakh Daughters – сказала, що подивилась на цей номер зі сторони, і запропонувала зробити щось на кшталт музичного гурту. Ми погодились, але поставились до цього як до жарту. Приблизно два тижні ми придумували номери, працювали над піснями. І нам так сподобалось, що за цей час ми придумали більшу частину музичної програми, яку і дотепер використовуємо. Ми вирішили влаштувати перший пробний концерт у театрі “Дах”. Генеральну репетицію подивився Влад, йому сподобався потенціал цього проекту, і він придумав цікаве театральне рішення, яке стосується наших костюмів і гриму. Він запропонував білі плаття і білі обличчя з яскравими акцентами: червоні губи та підведені чорним очі і брови. Після першого концерту ми поїхали в Париж – наступний виступ був там.

 

Дивіться також: Дитинство та секрет успіху Дмитра Гордона

 

Влад Троїцький був в гостях у програми Іду на Ти, тому я знаю, що він дуже педантичний у питанні підбору трупи. Які риси вас об’єднали і дозволили 10 років грати під керівництвом Влада?

У Влада багато талантів, але, на мою думку, найголовніший – бачити у людях особливу іскорку, дар, і це розкривати, давати змогу на сцені це розвивати. Не можу сказати, що це щось однакове у нас всіх. Напевне, це як раз щось різне. Ми тим і цікаві, що нас семеро дівчат, і ми дуже різні особистості. У нас різні смаки, вподобання, і кожна має різний сценічний образ. Але разом ми об’єднуємось на сцені, і виходить цікавий портрет сучасної жінки.

У театр кожна з нас прийшла різним шляхом. Наприклад, я усе життя займаюсь академічною музикою, навчалась у Київській музичній академії. Але паралельно займалась театром, дуже любила це. Десь на третьому курсі я прийшла займатися в акторську студію театру Дах. Ця школа була відкрита для кожного. Ти приходиш на прослуховування, і вже на першій зустрічі Влад бачить, чи ти маєш якийсь вогник, з яким йому далі було б цікаво працювати. Він шукає якийсь особливий зв’язок, і якщо це відбувається, ця людина стає частиною команди.

У дуеті чи тріо, коли народжується ідея, її буквально починають розривати на шматки. А вас аж семеро…Як у вас це відбувається?

Це точно. Нас сім, у нас є чоловік-художній керівник, арт-менеджер, потужна технічна команда – тобто нас 11. Це багато, але тут дається в знаки, що ми не є стандартним шоу-бізнесовим поп-колективом. Ми встигли подружитися, пережити багато моментів у житті, і тому наші відносини нагадують родину.
Якщо сваримось – то дуже сильно, але потім так само миримося. Завдяки сильній любові ми знаходимо спільний знаменник. Якщо не можемо дійти консенсусу, ми голосуємо. Якщо і так не виходить, ми запитуємо думку Влада. Але останнє слово – наше колективне. Є право вето, але ми надзвичайно рідко ним користуємось. Ніхто не може змусити нікого.

Ви антагоністично різні?

Я думаю, що у кожної людини є два альтер-его. В мені живуть два персонажі: один філософський, задумливий, ліричний. Другий – безстрашний, хоробрий, оратор, натхненний образами рок-зірок.

Дивіться продовження інтерв’ю у відео. Далі про сольний проект Тетяни ТаняТаня, етапи створення музично-театрального продукту та враження від аудиторій різних країн.

Підпишіться на канал!

Свіже інтерв’ю з головним редактором українського журналу Playboy тут.

 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5