Online трансляція

Старовинна водонапірна вежа у Запоріжжі отримала захисний статус

14 Травня 2019

Сьогодні, 14 травня, у Запорізькій обласній державній адміністрація відбулось засідання Консультативної ради с питань охорони культурної спадщини. Одним із ключових питань, обговорених в рамках засідання, став захист водонапірної вежі, що у Шевченківському районі.

Своїм рішенням члени Консультативної ради підтримали ініціативу надати об’єкту статус пам’ятки архітектури. Це дозволить зберегти споруду, якій вже понад 100 років, та захистити її від зносу. Остаточне рішення про надання статусу та внесення вежі до Держреєстру архітектурних пам’яток повинні розглянути та підтримати в Міністерстві культури. Та навіть те рішення, що прийняли сьогодні на місцевому рівні, вже може захистити споруду від зносу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що територію, на якій розташована старовина водонапірна вежа, віддали під забудову, і найближчим часом та мали звести торгівельно-розважальний комплекс. Містяни обурились через таке рішення та доклали зусиль задля того, щоб вежу зберегти. Врешті забудовник дослухався до людей, та запевнив, що об’єкт знищувати не буде.

Ця споруда є важливою для нашого міста, та бере свою історію ще з початку 20 ст. Вперше про неї згадується у 1903 році як про залізничну водонапірну вежу, що забезпечувала водою хутір поблизу Катеринославської залізниці, яку в ті ж роки почали будувати. Окрім самої вежі, яка сягає кількох десятків метрів в висоту, є ще й підземна частина споруди – система, де зберігалась та рухалась у певному напрямку вода. На сьогоднішній день невідомо, чи зберіглась «технічна» частина об’єкту.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5