Online трансляція

Собаки-лікарі. В Запорізькій області навчають каністерапії

5 Березня 2018

Собаки можуть замінити ліки. Зарубіжні дослідження доводять, що взаємодія людини та собаки дає значний фізіологічний і психотерапевтичний ефект. І на сьогодні,  тварини, які займаються лікуванням, зовсім не вигадка, а прогресивний метод реабілітації.

У світі вже є дельфінотерапія, іппотерапія – це заняття з кіньми та каністерапія – саме так називають заняття з собаками. Раніше кінологічну терапію використовували у роботі з дітьми з особливостями розвитку. Тепер тварини працюють із дорослими. Серед них не тільки люди з фізичними хворобами, а й ті, хто має психологічні проблеми.

Собака не має очікувань, вона просто дарує свою увагу, любов і тепло. Під час взаємодії з твариною знижується напруга, стабілізується пульс, серцебиття, що впливає позитивно на подальший психотерапевтичний процес. І це активно використовується на практиці. В Запорізькій області зараз триває третій етап німецько – українського проекту, що допомагає собакам стати справжніми  лікарями. Завершиться він наприкінці березня.

Про це йдеться у сюжеті з програми Тиждень. Підсумки

Читайте також: Запорізькі документалісти підкорили журі міжнародного кінофестивалю

Близько двох років тому у Юлії виявили онкологію. Після операції жінка досі продовжує лікування. Каже, пес ще у два з половиною місяці почав по-особливому ставитись до її хвороби. Аби не любов та увага домашнього улюбленця, все могло б бути гірше. Юлія впевнена — Потап стимулює до життя.

Потап – неймовірно розумний пес, розповідає Юлія. Відчуває навіть її поганий настрій. Розмовляти та гуляти з ним – така собі собакотерапія у домашніх умовах. І вона дійсно дає свої результати. Чотирилапий не відходить від Юлії ні на крок. Через ускладнення після операції у дівчини погіршився зір. І Потап це добре знає. І з того часу завжди допомагає переходити дорогу.

Та попри те, що чотирилапого ніколи не дресирували, він на відмінно виконує всі команди.

Терапію з собаками ще називають каністерапією. ЇЇ почали застосовувати у минулому столітті. Після Другої світової війни лікарі Червоного Хреста помітили, що у госпіталях, в яких дозволялося перебувати собакам, поранені намагалися проводити з тваринами більше часу. Було відзначено, що в таких закладах процес одужання відбувався набагато швидше.

Кінологи кажуть, важливо виховати собаку так, аби він став справжнім другом для свого господаря. У першу чергу, чотирилапі потребують постійного спілкування і головне — уваги. До речі, навчити собаку виконувати команди можна і в домашніх умовах. А ось, наприклад, службові пси проходять спеціальне і досить тривале навчання.

Виховання собаки для служби у зоні АТО також має свою специфіку. У складних умовах тварина повинна беззаперечно слухатися свого господаря. Такий спеціально навчений собака зможе і психологічно підтримати бійця. Та після повернення додому, звичайно, залишиться його другом.

Зараз каністерапія широко застосовується як психотерапевтична методика, що сприяє розвитку розумових і емоційних здібностей, поліпшенню рухових функцій.

Собаки мають деякі властивості, подібні до людських, кажуть психологи. Це – емоційність, здатність показати свої переживання діями, звуками, мімікою. Та під час взаємодії людини з собакою знижується напруга, стабілізується пульс і серцебиття.

Деталі – у сюжеті

Дивіться також: Запорізькому автогенному заводу заборонили продавати медичний кисень. Хто і чому

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5