Online трансляція

Скільки українців залишилися без роботи за карантинний рік

11 Травня 2021

Наразі в Україні статус безробітного має 401 тисяча людей. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Станом на травень 2021 року статус безробітного мала 401 тисяча осіб. Загалом протягом цього карантинного року, згідно з офіційними даними Державної служби зайнятості, 1 млн людей отримали статус безробітного. Відповідно було працевлаштовано за цей період 665 тисяч людей.

За словами Прем’єр-міністра, ще орієнтовно 500 тисяч робочих місць вдалося зберегти завдяки підтримці бізнесу, програмі «5-7-9», програмам підтримки людей – йдеться про виплати по 8 тисяч гривень, виплати для підприємств на відшкодування двох третин заробітної плати.

Крім цього, додав глава уряду, були також непрямі важелі економічного впливу, коли влада виділяла кошти, наприклад, на інфраструктурні проєкти.

«За оцінками експертів, більш ніж 50 тисяч робочих місць було створено в галузі дорожнього будівництва. І це також дає свій мультиплікативний ефект», – зазначив Денис Шмигаль.

За його розрахунками, ці вкладення в інфраструктуру безпосередньо дали змогу зберегти і створити загалом близько 160 тисяч робочих місць.

«Це можна віднести до тих 600 тисяч працевлаштованих – це нові робочі місця. Це так званий непрямий важіль створення робочих місць, коли держава інвестує і розкручує економіку», – додав Прем’єр-міністр .

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5