Online трансляція

Штрафи до 50 тисяч грн та конфіскація авто: Верховна Рада посилила відповідальність за порушення правил дорожнього руху

16 Лютого 2021

Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада України прийняла закон про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Новий законопроект передбачає суттєве збільшення штрафів та введення більш жорстких покарань.

Законопроект №2695 суттєво підвищує штрафи за порушення ПДД. Наприклад, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння водії вимушені будуть платити від 17 000 грн до 51 000 грн, у залежності від того, в який раз попадуться на цьому порушенні. Також п’яних водіїв позбавлятимуть водійського посвідчення на строк від 1 до 10 років. Якщо керманича притягнуть за «п’яне керування» втретє, в нього заберуть не лише права на 10 років, а й транспортний засіб.

Окремо звернули увагу на порушення швидкісного режиму. За перевищення швидкості на 20-50 км/год вище дозволеної, водія оштрафують на 340 грн, а за перевищення дозволеної швидкості більш ніж на 50 км штраф становитиме вже 1700 грн. Перевищення швидкості, що призвело до аварійної ситуації, обійдеться порушнику у 3400 грн.

Пошкодження інших транспортних засобів при ДТП «коштуватиме» порушнику 1190 грн. Втеча з місця ДТП водію обійдеться тепер вже у 3400 грн та позбавлення прав на пів року.

Зростуть і штрафи за ненадання переваги автомобілям “швидкої допомоги” і аварійно-рятувальних служб. Вони становитимуть 680 грн.

На 425 грн каратимуть водіїв за керування транспортним засобом без водійського посвідчення. А якщо за кермом знаходиться людина, у якої взагалі немає прав, вона заплатить 3400 грн. Ті, кого виявлятимуть за кермом на дорогах у той період, коли їх позбавили прав, отримуватимуть штраф у розмірі 20 400 грн. І строк обмеження їх права керування транспортним засобом збільшиться до 5 років.

Посилення відповідальності очікує не тільки водіїв, а й пішоходів та велосипедистів. За перехід дороги у невстановленому місті ці категорії учасників дорожнього руху отримуватимуть штраф у розмірі 255 грн.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5