Отправить резюме
Спецтема:
23 Червня 2022
Вартість долара – це один із важливих показників, на який впливають економічні фактори та настрої населення. Саме тому з початком війни Нацбанк зафіксував курс, щоб під впливом паніки він не злетів до небачених показників і ще більше не нашкодив економіці.
У цей час процвітав чорний ринок, оскільки різниця між банківським курсом і спекулянтами була відчутна – від 10%, а доларів не було в касах банків для вільного продажу. А коли НБУ анонсував часткове послаблення регулювання, то вартість долара на готівковому ринку злетіла до 40 грн/дол., але після відміни обмежень курс відкотився назад і дещо стабілізувався.
На сьогодні курс більш-менш стабілізувався, проте на валютному ринку присутній дисбаланс: попит на валюту значно перевищує пропозицію, НБУ змушений продавати долари, щоб врегулювати ситуацію. Валютний баланс вирівняється, коли розпочне відновлюватися український експорт, саме тоді Нацбанк запланував відмовитися від фіксованого курсу валют.
Фактори, що сприяли укріпленню гривні:
Основні негативні фактори для національної валюти:
Зростання вартості долара впливає на рівень життя українців, оскільки реальні доходи падають, дорожчають імпортні товари, в тому числі побутова техніка. Тому за потреби встигніть купити необхідні товари на сайті магазину Алло зараз, щоби не переплачувати потім.
Найближчими місяцями в Україні очікується незначна девальвація національної валюти ≈15%. Восени вартість долара може підскочити до 40 грн/дол.
Відкату гривні назад не має бути:
Експерти радять не бігти скуповувати долари на всі гроші, а тримати бюджет на місяць у гривнях. Все, що перевищує цю суму, можна перевести в долари чи купити товари довготривалого використання, наприклад, пральні машини, холодильники, пилососи у Запоріжжі за вигідними цінами.
Також новини Запоріжжя
© ЗНТРК «ТВ-5», 2019-2022. Усі права захищені
Created byDL Agency