Online трансляція

Що таке компресійні панчохи?

9 Листопада 2021

Малорухливий спосіб життя, вагітність, генетична схильність, куріння і зайва вага – основні причини захворювань вен. Варикоз на сьогодні день є поширеною патологією, від якої страждають жінки і чоловіки різного віку. Найбільш ефективним, популярним і безпечним методом лікування і профілактики варикозної хвороби є застосування компресійного трикотажу. Що таке компресійні панчохи і чому вони ефективні в лікуванні варикозу? Як правильно вибрати компресійну білизну і що про неї треба знати? Ось відповісти на ці питання.

Що таке компресійні панчохи?

Компресійні панчохи — це спеціальний виріб медичного призначення, який застосовується при патологіях вен і судин. Компресійні панчохи візуально нагадують звичайний капроновий трикотаж, однак, відрізняються від нього щільністю і компресійним впливом. Що таке компресійний вплив? Панчохи виконані з особливого текстилю підвищеної щільності. Коли виріб одягається на ноги – людина відчуває градуйований тиск. Термін “градуйований” означає, що в зоні кісточок компресія максимальна, а ближче до стегон стиснення стає менш сильним. Таким чином можна досягти таких результатів:

 • посилюється відтік крові;
 • налагоджується робота серцево-судинної системи;
 • поліпшується лімфоток;
 • здійснюється профілактика утворення тромбів;
 • зміцнюються стінки судин;
 • підтримується м’язовий тонус нижніх кінцівок;
 • знижується набряклість або усувається зовсім;
 • підвищується фізична витривалість;
 • профілактика тромбозу глибоких вен.

Якщо ви зіткнулися з варикозом або відчуваєте, що входите в групу ризику – обов’язково відвідайте лікаря, щоб фахівець провів діагностику, встановив стадію варикозного розширення вен і підібрав для вас необхідний клас компресії, який є визначальним критерієм при підборі компресійних панчох.

Як правильно вибрати компресійні панчохи?

Як вже було сказано раніше, визначальним фактором, від якого буде залежати ефективність компресійної терапії, є правильно підібраний клас компресії. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням і за власним бажанням призначати собі компресійні панчохи. У разі наявності серйозних патологій це ризик для власного здоров’я, а, в деяких ситуаціях, навіть для життя. Тому перед тим як їх купити, потрібно обов’язково проконсультуватись з флебологом або судинним хірургом.

При підборі компресійних панчох важливо врахувати такі характеристики:

 1. Розмір. Зазвичай цей параметр вказується виробником в розмірній таблиці, яка відображається на задній стороні упаковки. Можна подивитись розмірну таблицю на сайті інтернет-магазину ortomedica.ua В асортименті представлений широкий вибір компресійних панчох з докладним описом і розмірами.
 2. Матеріал. Звертайте увагу на склад панчох. Щоб вони не провокували алергічних реакцій, матеріали повинні бути гіпоалергенними.
 3. Спосіб фіксації. Є панчохи на підв’язках, з силіконовою гумкою, з відкритим, закритим носком, мереживні. В даному випадку необхідно орієнтуватися на власні потреби.

Фахівці магазинів Медтехніка Ортомедіка допоможуть з вибором і покупкою компресійних панчох, а також дадуть відповідь на всі ваші запитання і розкажуть, який виріб краще, чим вони відрізняються, як правильно надягати панчохи і як за ними доглядати.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5