Online трансляція

Що потрібно для деокупації півдня України?

13 Липня 2022

Президент України Володимир Зеленський наказав військовим деокупувати прибережні райони на півдні України. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю британській газеті The Times. Для цього Україна, пише видання, збирає мільйонні бойові сили, оснащені західною зброєю, щоб відвоювати свою південну територію у росії. Для Запорізької області, велика частина якої є захопленою військами рф, питання деокупації є надзвичайно важливим і довгоочікуваним.

Але чи варто нам передчасно радіти та трактувати цю новину, як перехід ЗСУ від оборони до наступу принаймні на півдні? Своє бачення озвучив військовий журналіст, речник Генерального штабу Збройних сил України (2014-2017 рр.), військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов.

“Безумовно, питання деокупації півдня Запорізької області, Херсонської, Криму є нагальним. Що для цього треба? Ми чули заяви міністра оборони Резнікова про мільйонні мобілізаційні резерви нашої країни. Але ми маємо розуміти, що на тлі того, що Україна має кілька мільйонів військовослужбовців, які можуть призиватися в рамках мобілізаційних кампаній, для забезпечення їх зброєю та боєприпасами потрбно як слід попрацювати українським дипломатам і представникам оборонного міністерства, які співпрацюють з нашими західними партнерами. Немає в України такої кількості зброї та боєприпасів. А ті поставки зброї та боєприпасів, які ми отримуємо від наших західних партнерів, не забезпечують навіть поточні потреби українського війська. Хоча отримані нами РСЗВ “Хаймарс” нині на полі бою творять дива, знищено за останні кілька днів зо два десятки з боєприпасами, логістичних центрів, де зберігалося і харчування, і паливно-мастильні матеріали. Так само цими системами було знищено пункти управління, командні пункти та пункти прийняття рішень.

Окрім того, що ми маємо пожвавити нашу дипломатичну діяльність з нашими західними партнерами для пожвавлення поставок, ми так само маємо згуртуватися навколо підготовки навченого особового складу. І для цього ми маємо використовувати усі наявні ресурси. Це і навчальні центри на території нашої країни, і інструкторсько-методична допомога від наших західних партнерів. Звичайно, цей процес не швидкий, але лише навчений, підготовлений і забезпечений військовослужбовецб може діяти максимально ефективно”, – наголосив експерт.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!