Online трансляція

Що не так з новим меню в українських школах та чим незадоволені батьки

14 Січня 2022

З 1 січня всі українські школи і дитячі садки перейшли на нове меню, яке розробляв популярний шеф-кухар Євген Клопотенко. Однак оновлене харчування сподобалося не всім: батьки обурюються малими порціями та високими цінами.

Куратором проєкту є дружина президента Олена Зеленська. Нове меню передбачає зменшення хлібобулочних виробів, поступову відмову від цукру та солі, а також збільшення овочів і м’яса.

У коментарях до поста Євгена Клопотенка та в батьківських групах батьки аквтивно обговорюють нове меню. Хтось скаржиться, що дитина повертається додому голодною, страви, які смакували дітям, наприклад, хліб з маслом і солодкий чай, з меню прибрали, а бурячкові оладки не усім до смаку.

Частина батьків у коментарях підтримують ініціативу з оновленим меню, але вказують на проблему з його виконанням на місцях.

пост

Шеф-кухар Клопотенко просить перевіряти меню їдальні конкретної школи з новими нормами і скаржитися у Держспоживслужбу у разі їх невідповідності. А також обіцяє і далі працювати над підвищенням класифікації кухарів.

“Ідея така: діти їдять здорову їжу в садочку, потім у школі, а потім і самі будуть готувати здорову їжу собі, а потім своїм дітям, а далі внукам”, – заявляв Євген Клопотенко.

За його словами, результати реформи можна буде побачити приблизно через 2,5-3 роки.

Джерело: BBC Україна 

Нагадаємо, за новими рекомендаціями готують і у школах Запорізької області.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

 

 

 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5