Online трансляція

Що і як може врятувати Азовське море від нашестя медуз

20 Липня 2020

Відпочивальники на запорізьких курортах продовжують страждати від сусідства з медузами. Експерт Інституту рибного господарства розповів, що може вплинути на зменшення їх кількості у Азовському морі.

Як передає «ПРОБердянськ», медузи з’явилися у Азовському морі через те, що у водоймищі сильно піднявся рівень солоності води. Вона стала комфортною середою мешкання для цих істот, і люди не зможуть якось на це вплинути. Є 3 умови, які можуть скоротити чисельність медуз, і усі вони – природні.

Перша – це зниження рівню солоності води. Можливо це буде лише за тих умов, якщо вода у Азовському морі буде постійно «поповнюватися» завдяки опадам. Поки що відбувається навпаки: через сильну спеку вона випарюється, а сіль – залишається.

Другою умовою стане сильно холодна зима. Втім, минула зима такою не видалась, і синоптики спрогнозували, що і цього року сподіватися на сильні морози і ті ж самі опади не варто.

Останньою умовою став шторм. Втім, таке природнє явище може «прибрати» медуз лише на короткий час. Адже істоти не можуть йому протистояти чи ховатися від нього, і гинуть.

Поки що відпочивальники намагаються «самотужки «розчистити» море від небезпечних тварин, та експерти кажуть, що толку від цього мало. Істотно на популяцію те, що люди виловлюють медуз та викидають їх на берег, ніяк не впливає.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5