Online трансляція

Сезон кліщів: як вберегти себе від укусів

13 Червня 2019

В останні роки через зміни клімату істотно зросла і активність кліщів. Сезон кліщів зараз практично цілорічний – перші випадки укусів фіксуються вже з лютого, останні – навіть в грудні! Розповідаємо що робити аби вас не вкусив кліщ

В Україні реєструється кілька захворювань, викликаних укусом кліща. Кліщ є резервуаром і переносником ряду інфекційних хвороб, найпоширеніша з них хвороба Лайма, або Лайм-бореліоз, і щорічно реєструються випадки захворювання.

Впізнати кліщів, які переносять небезпечні інфекції, можна по червоному кольору задньої частини їх тіла. За словами акаролога Ігоря Небогаткіна, який займається дослідженнями кліщів, якщо почервоніння після укусу збільшується за розміром більше п’яти копійок і продовжує рости на очах, то потрібно йти до інфекціоніста.

При цьому найбільше кліщів в лісах, а найменше в міських парках.

Якщо ви вирішили піти на прогулянку в місце, де можуть бути кліщі, то варто вибрати світлий одяг з довгим рукавом, що щільно прилягає до тіла. Так буде легше помітити повзаючих паразитів. Взуття на прогулянку треба вибрати закрите, а на голову одягнути кепку/панамку/тощо. Якщо вирушили в похід, то місце для привалу і нічного сну потрібно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів. Крім того, необхідно використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти. Кліщі вибирають місця для укусу з ніжною і тонкою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на голові). Також необхідно періодично проводити самоогляд або попросити оглянути вас кого-небудь з друзів або близьких. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Вдома після прогулянки по зеленій зоні слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє його від кліщів. Якщо ви проводили час на природі з тваринами – їх слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити в будинок.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!