Online трансляція

Робити щеплення чи ні: погляд з різних сторін

20 Березня 2018

Це сьогодні про ситуацію зі щепленнями від кору говорять відносно спокійно. Донедавна черги за цією ін’єкцією були істотно більшими. Йдеться не лише про Запоріжжя. Про спалах кору в Україні почали говорити ще восени минулого року.

Про це йдеться у сюжеті з програми Тиждень. Підсумки

У 2017 році зафіксовано 4 782 випадки захворювання. З початку 2018-го – ще 6,5 тисяч людей виявилися інфікованими. На сьогодні відомо про 8 смертей.

Дані по Запорізькій області теж невтішні. За минулий рік зареєстровано 202 випадки захворювання на кір, з початку 2018-го ця цифра становить 188. Максимальна кількість зареєстрована у Запоріжжі та Василівському районі – 80 та 78 випадків відповідно.

За словами спеціалістів, завезли кір із сусідньої Румунії, де рівень вакцинації був низьким. Головною причиною ж епідемії в Україні називають перебої у поставках вакцин протягом останніх 5 років.

Читайте також: Ексклюзивна історія життя уродженця Енергодару – дизайнеру суперкарів

Не можна оминути увагою ще один важливий фактор – скептичне ставлення людей до вакцинації. Вірус недовіри спалахнув у 2008 році. Тоді українців шокувала новина: у Краматорську 17-річний школяр Антон Тищенко через кілька днів після щеплення від кору і краснухи помер. І це був не єдиний випадок, коли батьки звинувачували у смерті своїх дітей вакцину. Та у жодному з них винних не знайшли. Втім, відновити довіру українців до вакцинації було вже не так просто.

Про це свідчить і випадок Галини Козиренко. Жінка розповіла, як вакцинація вплинула на її дитину. У 2007-му Галина народила сина Іллю. Вже з перших днів життя хлопчик мав проблеми зі здоров’ям. Лікарі зробили йому планове щеплення проти туберкульозу, та матір про це навіть не знала. Батьки почали бити на сполох. Безкінечні візити у лікарні, пошуки спеціалістів… Іллі було 3,5 роки, коли врешті-решт встановили діагноз – аутизм. Галина впевнена, саме недбалість лікарів призвела до таких наслідків.

Коли у школі хлопцеві мали зробити повторне щеплення від кору, Галина не дозволила. Нещодавно вона отримала попередження від адміністрації, в якому йдеться, що Іллі можуть заборонити відвідувати школу. Принаймні, це передбачено Законом України «Про захист населення від інфекційних захворювань».

Це цікаво: Як захоплювали аеродром у Криму. Ексклюзив від генерал-майора авіації

З надією на захист своєї дитини більшість батьків все ж відвідують кабінети щеплень. Залишається скепсис щодо якості наявних безкоштовних вакцин.  Йдеться про щеплення від дифтерії, правця і кашлюка. У державних лікарнях є безкоштовна вакцина АКДС індійського виробництва. І відгуки про неї часто лякають батьків.

Більше інформації у сюжеті

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!