Online трансляція

Проїзд вулицями міста та обов’язкова відеофіксація: як змінилися правила складання іспитів на отримання водійського посвідчення

20 Липня 2020

Здати теорію та практику кермування авто відтепер можна за певними правилами. Міністерство внутрішніх справ внесло корективи у складання іспитів. Зокрема тепер не можна відмовитись від відеофіксації екзаменів. А здавати теорію водіям-початківцям доведеться на кількох локаціях.

Якщо раніше під час складання іспиту, чи то теорії, чи то практики кермування авто, людина могла відмовитись від відеозйомки, то тепер уникнути цього не вдасться. Після успішного складання теоретичної частини, студент допускається до практики. Та сам екзамен тепер буде дещо іншим. Якщо раніше час складання практичного іспиту був ненормований, то зараз він буде складатись з двох етапів: керування транспортом на майданчику для початкового водіння, та проїзд по вулицям міста. Тобто фактично, для кожного, хто здає практику, іспит триватиме пів години. Виняток — водії двоколісних транспортних засобів.

До того ж студенти можуть обирати на якому авто вони будуть здавати практику. Від вибору авто залежить і хто сидітиме поряд зі студентом: вчитель з автошколи, або екзаменатор сервісного центру. Екзамен вважається не складеним, якщо під час водіння було зроблено більше трьох помилок. Усі відеозаписи іспиту зберігаються у сервісних центрах протягом трьох місяців.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5