Online трансляция

Президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров: допомога Фонду Ріната Ахметова в боротьбі з коронавірусом безцінна

29 апреля 2020

Фонд Ріната Ахметова вносить неоціненний вклад у боротьбу з епідемією COVID-19 в Україні – сказав президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

За його словами, Фонд почав надавати допомогу з перших днів загрози епідемії:

«Це й апаратура, в тому числі висококласні апарати штучної вентиляції легенів, і експрес-тести для швидкої діагностики захворювання, а також засоби індивідуального захисту. Цю допомогу неможливо переоцінити».

Він також наголосив на важливості серіалу для лікарів, створеного Фондом спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Мінцифри. Мета серіалу – навчити медиків користуватися сучасними апаратами штучної вентиляції легенів. У тому числі тими, які Фонд Ріната Ахметова незабаром привезе в Україну.

«Це більше, ніж ефективний крок, бо нові апарати можуть відрізнятися своїми режимами роботи залежно від виробника. І завдяки серіалу лікарю не потрібно вивчати багатотомні інструкції практично на 800 сторінок, а можна подивитися 10–15-хвилинний професійно знятий фільм про це за участю експерта лікаря-анестезіолога. Це дозволяє набагато простіше освоїти нову апаратуру», – підкреслив Сергій Дубров.

Він додав, що також готується підписання Меморандуму між МОЗ та Фондом Ріната Ахметова про спільну організацію консультацій для працівників відділень інтенсивної терапії.

«У кожному медичному закладі з інтенсивною терапією будуть створені віртуальні персональні кабінети. Сім експертів-анестезіологів у будь-який час консультують лікарів відділення з питань проведення інтенсивної терапії, використання того чи іншого режиму роботи апаратів штучної вентиляції легенів. Це допоможе підібрати найоптимальнішу тактику лікування хворих», – пояснив глава Асоціації анестезіологів України.

Сергій Дубров також розповів, що поки немає препаратів, які можна впевнено назвати ліками від нової інфекції. Тому карантин і самоізоляція є одними з найбільш дієвих інструментів для стримування епідемії. І приклад України – наочне підтвердження.

 «Станом на 28 квітня зафіксовано 9410 випадків інфікування. Це в десятки разів менше очікуваного. У тому числі завдяки карантину. COVID-19 – абсолютно новий вірус, і як він буде поводитися, ніхто передбачити не може. Зараз навряд чи хтось з упевненістю може сказати: буде друга хвиля захворюваності чи ні. Але навіть якщо 11 травня карантин скасують – це не привід одразу ж знімати маски», – додав головний анестезіолог України.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5