Online трансляція

Пост-виборчі порушення: що відбувається у Запоріжжі під час підрахунку голосів

27 Жовтня 2020

Сотні порушень у процесі підрахунку голосів, заповненні протоколів та нехтування законами України – це відтягує момент офіційного оголошення результатів. Так вважають представники громадянської мережі Опора та поліція.

Третю добу в Запоріжжі та області триває підрахунок голосів, заповнення протоколів та здача документів до тервиборчкомів. Процес затягується через слабку підготовку членів дільничних виборчих комісій, кажуть у громадянській мережі «Опора». Саме через це на території міської ТВК утворилися довжелезні черги. Адже члени дільничних виборчих комісій порушили порядок підрахунку голосів. Мали почати з депутатів обласної та районної рад, а закінчувати –  міськими, сільськими та селищними. Втім, майже на всіх дільницях цими нормами закону нехтували.

У день виборів поліцейські зареєстрували понад двісті двадцять порушень, наступного дня – ще 85. У поліції кажуть: попри значну нестачу кадрів, на всі виклики реагували оперативно.

Офіційні результати виборів жителі Запорізького регіону дізнаються не пізніше 6-го листопада. За прогнозами громадянської мережі «Опора», одними з перших здати протокол про підсумок голосування можуть у Мелітопольській ТВК.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5