Online трансляція

Перша леді України відвідала Хортицю, де проходить масштабна реконструкція

5 Серпня 2021

Перша леді України Олена Зеленська та заступник керівника Офісу Президента Кирил Тимошенко прибули сьогодні до Запоріжжя. Головний об’єкт, який відвідали, та долю якого обговорили – Хортиця.

В рамках візиту до Запоріжжя Олена Зеленська відвідала Хортицю та побачила, яку трансформацію проходить острів. перша леді зазначила, що острів має стати туристичним «магнітом», що притягує тисячі відвідувачів, адже Хортиця – одне з місць сили українців з унікальним історико-культурним кодом, особливою енергетикою та неймовірними краєвидами.

Ця велика сила та невичерпна енергія мають бути доступними для всіх без винятку. Острів стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, де філософія безбар’єрності буде розкрита в різних сенсах – від інклюзивного ландшафтного підйому до сучасної організації музейного простору, – розповіла Олена Зеленська.

Переконатися в тому, що Хортиця стає безбар’єрним середовищем, змогли і представники маломобільних груп населення: літні люди, особи з інвалідністю та батьки з маленькими дітьми. Ще на початку літа, до старту оновлення знакових об’єктів на Хортиці, вони збиралися, щоб висловити побажання та зауваження щодо концепції перетворень на острові. А сьогодні разом з першою леді та іншими учасниками заходу відвідали будівельні майданчики й переконалися, що оновлення відбувається з урахуванням усіх норм доступності. Одне з таких відновлень – стежка до пагорбу з оглядовим майданчиком. Сам пагорб вже, до речі, облаштований зупинками для відпочинку, які встановлені на кожні 0,8 м висоти.

«Безбар’єрність острова Хортиця – це великий комплекс заходів, спрямованих на те, щоб усе працювало. Від айдентики до звичайних вказівників. Все має бути зрозумілим і комфортним. І саме в такий спосіб відбуваються перетворення на острові – ми всі в цьому сьогодні переконалися. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, щоб острів ділився своєю силою з усіма – постійно, легко й усюди», – переконана дружина Президента України.

Олена Зеленська наголосила, що врахування думок громадськості та експертів у процесі перетворень є найважливішим. Адже гасло «Нічого для нас без нас» – ключове у створенні безбар’єрного простору.

Наразі на острові триває розбудова елементарної інфраструктури: стоянок, санітарних пунктів, вказівників. Все це робиться для того, щоб прогулянка Хортицею була не лише цікавою, а й зручною. Тут вже облаштовують простір «Козацьке коло», де проводитимуть тематичні фестивалі, концерти й форуми. Чималу увагу приділяють реконструкції Музею історії запорозького козацтва. І в його відродженні також враховували і доступність. Заклад зможе прийняти абсолютно усіх, адже  він відповідатиме всім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями.

Зміни на острові покликані задати темп, створити символ трансформації, зробити Хортицю актуальною, цікавою та безбар’єрною для відвідувачів.

Нагадаємо, відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізується під його особистим контролем та перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента й координатора Національної програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка. Він неодноразово заявляв, що мета програми – за кілька років комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5