Online трансляція

Окупанти знімають пропагандистські ролики та порушують права мирних мешканців: очільник Запорізької ОВА про ситуацію в регіоні

13 Липня 2022

Загальна військова ситуація в Запорізькій області не змінюється. Лінія зіткнення пролягає через населені пункти Кам’янське, Степногірськ, Оріхів та напрямок Гуляйполе-Пологи. Протягом трьох місяців ворог намагається просуватися на Запоріжжя, однак через недостатнє накопичення сил постійно зазнає невдач.

Підписуйтесь на новини в Телеграм-каналі “Новини Запоріжжя“.

Ситуація на тимчасово окупованих територіях залишається складною. Органи нашої влади продовжують здійснювати свої повноваження в обмеженому обсязі. Заклади медицини та сфера ЖКГ продовжують функціонувати, школи та дитячі садки наразі не працюють. На території присутні представники військових угрупувань л/днр, росгвардія і т.д. Вони здійснюють терор та протиправні дії: грабують, нищать та викрадають людей. Особливо страждають фермери Запорізької області, яких окупанти примушують до колаборації, нищать та крадуть їх врожай.

Наразі два блоки Запорізької АЕС продовжують функціонувати. У той же час, представники рф і далі чинять тиск на працівників станції. Зокрема, вчора російські пропагандисти примушували співробітників станції брати участь у зйомках сюжету для російського телебачення, аби ввести людей в оману щодо ситуації на підприємстві. Крім цього, у місті Енергодар продовжується викрадення людей та порушення прав місцевого населення.

⚠️Зараз люди мають можливість виїхати з тимчасово окупованих територій лише самотужки – «зелених коридорів» немає. Адже вони мають офіційно узгоджуватись з обома країнами, а також супроводжуватись Червоним Хрестом.

«Люди просто виїжджають на свій страх і ризик, минаючи лінію зіткнення. Організовано взяти і сісти, щоб поїхали автобуси, як це було з маріупольчанами в березні-квітні, наразі неможливо. Останні організовані колони випустили на початку травня з мешканцями Маріуполя та Азовсталі. Тобі цей зелений коридор був під прапором ООН та Червоного Хреста», – зазначив очільник ЗОВА Олександр Старух.

За минулий місяць вдалось евакуюватися майже 40 тисячам осіб із Запорізької та сусідніх областей, 35 тисяч з них – люди з тимчасово окупованих територій.

Зараз в регіоні зареєстровано вже 96 тисяч ВПО. З обласного центру також виїхала значна кількість людей, однак чимало з них вже повернулись додому.

Олександр Старух закликав людей перечекати до повної стабілізації ситуації у віддалених від лінії фронту місцях, а тих, хто евакуюється зараз – виїжджати у більш спокійні регіони.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!