Online трансляція

Нічне кування та ковальське вінчання: як у Бердянську пройшов фестиваль «Сталева хвиля»

24 Червня 2019

Ковальське вінчання, ковані флагштоки і нічне кування. Все це було на Всеукраїнському фестивалі ковальської майстерності «Сталева хвиля», який відбувся цими червневими днями у Бердянську.

Організатор фестивалю – Бердянський машинобудівний професійний ліцей. Нещодавна паркова зона навчального закладу змінилася тастала справжнім музеєм кованих фігур під відкритим небом, який створили учасники фестивалю. Цього року ковалі вирішили вийти за межі парку. Майстри презентували свої унікальні вироби на традиційному щорічному фестивалі «Сталева хвиля».

Подібні фестивалі пвідбуваються і в інших регіонах України. Але  є те, що робить Бердянську “Сталеву хвилю” відмінною від інших. В першу чергу це ковальське вінчання. Цьогоріч такою парою стали самі ковалі: Світлана та Станіслав Скрипники з Вінниці. Ще одна і з найголовніших особливостей Бердянського форуму, це нічне кування.

Цього разу  майстри викували дзвін, який буде звучати лише два рази на  рік, 1 вересня і в кінці травня, даючи старт і завершуючи навчальний рік в школах і ліцеях міста. Дзвін виготовили прямо не фестивалі, на очах у гостей та учасників дійства. Його звук і завершив 4 за рахунком фестиваль ковалів «Сталева хвиля»

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5