Online трансляція

Навіщо росіянам Енергодар. Думка експерта

12 Травня 2022

Енергодар, де розташована найбільша у Європі атомна електростанція, з березня перебуває в окупації. Чому і для чого російські загарбники окупували це місто – в етері телеканалу TV5 розповів військовий експерт Олег Жданов.

Як один з предлогів – налагодити поставку електроенергії саме з Запорізької АЕС до анексованого Криму. Не дивлячись на те, що в Укренерго вже давно зазначили, що технічної можливості це зробити не існує, стверджувати, що окупантам не вдасться цього зробити – не можна. 

  • Лінія, яка може живити Крим, є. Вона зараз живить частину Херсонської та навіть Донецької областей, – прокоментував експерт. 

Тож не виключено, що у росіян дійсно був намір доєднати до цієї лінії саме Крим. 

Але ще одна причина захоплення енергодару – це суто географічне розташування міста. 

  • Ще у 14 році росіяни говорили про “створення” так званої “новоросії”, до складу якої, у їх мріях, повинен був входити весь південний схід та південь України. Крім того, вже зараз вони мали намір просуватися до Південноукраїнської АЕС. Бо все це – енергоресурс, при чому найдешевший, – зазначив експерт. 

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!