Online трансляція

Наймаштабніша кіноподія на Сході України: Міжнародний кінофестиваль «Cinema and You»

25 Серпня 2021

Вже незабаром одразу в декількох курортних селищах Приазов’я відбудеться Х Міжнародний кінофестиваль «Кіно і ТИ». На цю подію, яка відбудеться з 2 по 5 вересня 2021 р. в Маріупольському районі, вже надійшло 1350 фільмів з 34 країн світу.
Що чекатиме поціновувачів кіномистецтва та учасників фестивалю? Про це спеціально для телеканалу TV5, який цьогоріч – генеральний інформаційний партнер «Кіно і ТИ» по Запорізькій області, розповіла директор кінофестивалю та керівник
«Маріупольської кінокомісії» Ольга Новікова.

– Які особливості проведення кінофестивалю «Кіно і Ти» у 2021 році?

– По перше, в цьому році фестиваль проходитиме на узбережжі Азовського моря у с. Урзуф та ще багатьох селищах Мангушської СТГ Маріупольського району. В цьому році у фестивальній програмі багато повнометражних фільмів, приїздять відомі режисери, актори та продюсери представляти свої роботи. Також на фестивалі відбудуться два допрем’єрні покази: нової захоплюючої стрічки Одеської кіностудії «Чому я живий» режисера Віллєна Новака, а також першого в Україні художнього фільму з людиною з ДЦП в головній ролі «До Щастя» молодого режисера Вінсента Меттеля.

– Чи вплинули карантинні обмеження на кіноіндустрію: зросла чи навпаки – зменшилась кількість заявок на участь?

– Карантинні обмеження ніяк не вплинули на кількість заявок у цьому році. За один місяць ми отримали 1350 фільмів з 34 країн світу.

– Фільми режисерів з яких країн беруть участь?

– В цьому році заявки надійшли в 3-х категоріях: професіонали, студенти, аматори, аматори (дитячі студії). У фіналі фестивалю змагатимуться за титул переможця 62 робіт з 33 країн світу і 102 роботи з України. Разом це 164 роботи в 5-й номінаціях: ігрове кіно, документальне кіно, анімаційне кіно, кліп, та спеціальна номінація «Моє життя в карантині». У конкурсній програмі представлено роботи практично з усіх європейських країн, а також США, Канади, Китаю, Австралії, Ірану, Індії. Цей список можна продовжувати…

– Які заходи відбудуться в ході кіносвята?

– В програмі фестивалю: урочисті церемонії, кінопокази, творчі зустрічі, майстер-класи, семінари, арт-програми, промо-тури локаціями Приазов’я, відпочинок на березі Азовського моря. Урочиста церемонія відкриття та Червона доріжка МКФ «Кіно і ТИ» відбудеться 2 вересня о 16:00 на Центральній площі с. Урзуф.

– Хто буде в складі журі?

– До складу журі фестивалю увійшли відомі діячі кіно і телебачення України, Нідерландів, Литви, Німеччини, викладачі творчих вузів.

– Ваші побажання учасникам.

– Я бажаю учасникам зустріти на фестивалі нових друзів, партнерів, обмінятись досвідом. Це головне. Бо мета фестивалю – це промоція українського кіно для широкої аудиторії. Девіз Фестивалю «Кіно і ТИ» 2021: «Кіно, яке з’єднує».

Усі заходи «Х Міжнародний кінофестиваль «Кіно і ТИ»» реалізується організацією ГО «АЙДАМИ»:

– за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу»;
– за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!