Online трансляция

На Дніпро у Запоріжжі повертається славетна козацька «Чайка»

15 мая 2020

Запорізька «Чайка» знову на Дніпрі. Сьогодні свій черговий сезон на воді відкрила копія легендарного козацького судна XVIII сторіччя. Впродовж трьох років на ній проводяться тематичні екскурсії.

Копію легендарного судна «Чайка» будували впродовж року у селищі Балабине, використовували креслення XVIII сторіччя. Ідея відродити славетну історію зародилася ще п’ять років тому. І диво це вже три роки ходить Дніпром. Цього року також готуються до нового сезону. Залишається пустити корабель на воду.

У той же час чоловік готовий продати «Чайку». Річ у тім, що цікава вона лише туристам. А утримувати таке масштабне судно – справа не з легких. Допомоги чекати не доводиться. І хоча покупець ще не знайшовся, «Чайка» традиційно розпочинає сезон на воді. Аби перемістити її, задіють важку техніку. Судно вагою майже 4 тони піднімають за допомогою крану. І роблять це якомога обережніше, аби раптом нічого не пошкодити.

Щороку «Чайка» відкриває туристам чимало цікавих історій. І зараз готується до нових знайомств. І цей рік виключенням не буде.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5