Online трансляція

Митне оформлення імпорту в Україні – що потрібно знати

1 Березня 2021

Якщо вантажі або товари прибувають на територію України з-за кордону, то в обов’язковому порядку необхідно здійснити їх митне оформлення.

Це більш складний процес, ніж у випадку, коли проводиться митне оформлення експорту. Необхідно підготувати більшу кількість різної супровідної документації, сплатити ввізне мито. Є й деякі інші обов’язкові платежі. Вони введені для того, щоб контролювати внутрішню конкуренцію в країні. Використовуючи ці заходи, держава має можливість відстежувати різні типи товарів, що ввозяться, а в подальшому регулювати (шляхом обмеження) їх ввезення, щоб вітчизняні виробники мали можливості для розвитку.

Щоб пройти процедуру швидко і без порушень, потрібно ознайомитися з регламентом ще до того, як буде розпочато якесь оформлення. Нижче описано кілька важливих моментів, про які варто знати.

Митні платежі

При оформленні імпорту митниця стягує цілий ряд податків і зборів.

 • Мито – тут всі суми встановлюються Митним кодексом України. Деякі особливості диктуються також додатковими міжнародними договорами. Щоб дізнатися докладніше, які ставки діють, необхідно знайти потрібну категорію товарів в митних тарифах. Можна звернутися до митного брокера, який зможе проконсультувати з усіх питань.
 • Акцизний податок на імпорт – деякі види товарів, що ввозяться обкладаються їм, але не всі. Дізнатися точно, чи потрапляє конкретний тип ввезення під цей податок, можна, якщо переглянути Податковий кодекс. Як і в попередньому випадку, також зможе допомогти митний брокер.
 • Імпортний ПДВ нараховується на всі ввезені товари, за винятком рідкісних видів, які перераховані у відповідних документах.

Сумарна вартість митного оформлення та всіх зборів стане відомою, після її підрахунку митним брокером. Там же допоможуть визначити, які потрібні дозвільні документи, і чи потрібно ще якась додаткова оплата.

Процес оформлення імпорту

Якщо ви ніколи не стикалися з митним оформленням імпорту, то процедура може здатися складною і заплутаною. Якщо коротко, то послідовність дій виглядає наступним чином.

 1. Потрібно знайти митного брокера, який зможе допомогти з усіма формальностями і проконсультувати з будь-якого питання з оформлення. Далі доведеться укласти договір з цією організацією, щоб вона представляла ваші інтереси на митниці.
 2. Скласти зовнішньоекономічний договір і перевірити, чи відповідає він регламенту митниці і банку.
 3. Визначитися з усіма нюансами проходження митниці. Особливо важливо, якою буде обраний режим імпорту.
 4. Пройти акредитацію в митниці. Вибирати потрібно те відділення, в якому планується оформити весь ввезений товар.
 5. Встановити код товару за УКТЗЕД і скласти список документів, які знадобляться, щоб пройти митницю: це різні сертифікати, дозволи та інші папери. Митний брокер допоможе визначитися з тим, що потрібно.
 6. Розрахувати митні збори – тут теж можна покластися на брокера.
 7. При необхідності підписати договір з логістичною компанією, яка допоможе доставити товар.
 8. Оплатити розраховані мита.
 9. Передати всі потрібні супровідні документи для формування декларації брокеру. Якщо виконувати ці завдання оперативно, то транспортний засіб, який доставляє вантаж через кордон, пройде її без зволікань.
 10. Передати брокеру пакет документів, щоб можна було приступити до оформлення імпорту. Ці папери не обов’язково готувати самостійно, таку послугу теж можна отримати у митного брокера.
 11. Митний брокер складе вантажну митну декларацію (ВМД), на підставі якої товари будуть ввезені в країну. Якщо інспектор митниці зажадає, то вантаж може бути доглянутий.
 12. Коли процес оформлення буде завершено, всі потрібні документи будуть передані перевізнику, а також вашій організації – імпортеру.
 13. Готово, тепер можна приступити до подальшої роботи з ввезеними товарами.

Які документи потрібні для оформлення імпорту в митниці

З’ясувати повний і точний список допоможе митний брокер. У загальному випадку, можна орієнтуватися на класифікатор кодів товару УКТЗЕД. Саме там найпростіше дізнатися, які саме потрібно готувати документи.

Щоб не витрачати час і зусилля, рекомендується звернутися за допомогою до митного брокера. Досвідчений посередник дозволить вам займатися своєю діяльністю і не фокусуватися на зволікання і взаємодії з державними структурами. Складні схеми оформлення можуть призвести до помилок, які, в свою чергу, тягнуть за собою додаткові витрати і втрату часу. Митний брокер – це просте і зручне рішення проблем з оформленням імпорту.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5