Online трансляція

Мінінфраструктури підвищило тарифи на вантажні перевезення УЗ на 70%

29 Червня 2022

Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією “Укрзалізниці” (УЗ) про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Відповідний наказ №441 “Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги”, міністр Олександр Кубраков підписав 22 червня, документ було зареєстровано у Мін’юсті 24 червня.

На відміну від кількох попередніх підвищень минулого року, цього разу коефіцієнти підвищено однаково – на 70% – для всіх 20 видів вантажів.

“З 1 липня 2022 року Міністерство інфраструктури проведе планову індексацію тарифів на вантажні перевезення”, – йдеться в анонсі призначеної на 29 червня пресконференції голови правління “Укрзалізниці” Олександра Камишина.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту наказу, з яким ознайомилося агентство “Інтерфакс-Україна”, УЗ планує отримати додатково понад 11 млрд грн до кінця 2022 року завдяки цьому підвищенню тарифів.

Компанія зазначила, що за підсумками перших п’яти місяців цього року через війну перевезення вантажів впали у 2,9 раза – до 27,1 млн тонн, зокрема у внутрішньому сполученні у 2,7 раза – до 14,5 млн тонн, на експорт – у 2,5 раза, до 10,8 млн тонн, на імпорт – у 6,4 рази, до 1,6 млн тонн, тоді як транзит обрушився майже удесятеро – до 0,3 млн тонн.

“Укрзалізниця” також зазначила, що її орієнтовні витрати на відновлення пошкоджень від війни перевищать 100 млрд грн.

Як повідомлялося з посиланням на наказ Мінінфраструктури від 29 жовтня 2021 року, з початку 2022 року тарифи на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу залізничних зросли на 9%.

Цьому передувало рішення щодо підвищення тарифів з 17 серпня 2021 року на вантажоперевезення групи вантажів 1-го та 2-го тарифних класів на 8%, а з січня 2022 року – на 20,4% та 6,5% відповідно.

Тоді УЗ оцінювала додаткові доходи від підвищення тарифів у 2 млрд грн у 2021 році та 12,3 млрд грн – у 2022 році.

“Укрзалізниця” у 2021 році, згідно з попередніми даними, отримала 457 млн грн чистого прибутку проти збитку в 11,9 млрд грн роком раніше.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!