Online трансляція

“Ми просимо, ми благаємо, ми вимагаємо процедуру “extraction” до військових з Азовсталі”: у Запоріжжі відбулась акція на підтримку захисників Маріуполя

7 Травня 2022

У суботу, 7 травня, десятки жінок та чоловіків зібрались у Запоріжжі на акцію на підтримку військових з полку “Азов”, які боронять Маріуполь. Вже 73 дні героїчні чоловіки та жінки не відступають від захисту українського Маріуполя. Ситуація заводі “Азовсталь”, що став фортецею для тисяч цивільних та військових, є критичною. У людей немає їжі, води, ліків та умов для виживання. Поранені українці не можуть отримати допомогу. Вони помирають у страшних муках. Єдина надія – на процедуру екстракшн (англ. extraction), яка дозволить евакуювати цивільних, поранених, загиблих та всіх військовослужбовців України із заблокованого міста.

“Ми зібрались у підтримку наших військових, які зараз знаходяться в Маріуполі, які борються не на життя вже, а на смерть. Ми всі знаємо,що ситуація там вже дуже критична. Ми маємо говорити про це кожного дня, аби допомогти нашим військовим, нашим чоловікам, нашим татам, нашим братам”, – наголосила учасниця мітингу.


Мати захисника Маріуполя:
“73 доби без упину, без відпочинку, а тепер без їжі, води, медикаментів боронять вони місто і утримують наступ ворога на півдні і сході, допомагаючи цивільним і пораненим, що знаходяться поруч з ними – в Азовсталі. Де ми тільки не були, до кого тільки не звертались. Я стояла в церкві, і спитала у батюшки: “Чи Бог допоможе?”. А він відповів: “Допоможе, якщо допоможуть політики”. Отож: політики! Вершителі долі мільйонів людей! Закликаю усіх світових лідерів! Звертаємось і просимо як матері, як громадянки, як жінки. Ви теж батьки і розумієте наш біль. Допоможіть нашим захисникам Маріуполя! Застосуйте до військових процедуру “extraction”! Невже путін, маленький бункерний чоловічок, сильніший усього світу? Не буває безвихідних ситуацій. Тільки треба захотіти. Ми – матер, жінки, наречені – готові іти живим коридором. Віддати своє життя, аби врятувати найдорожче, що у нас лишилось. Але наші життя оркам не потрібні.


“Ви це можете. В єднанні ваша сила, і в цьому переконається весь світ. Зло повинно бути покараним і зкинутим. Військові – теж люди. Нам не потрібні мертві герої! Нам потрібні живі сини! Extraction for military!”


“Ми – родини, а також небайдужі українці, військові, священнослужителізакликаємо увесь світ звернути увагу – і не тільки поспівчувати – а вирішити це питання і зберегти життя наших людей. Ми не хочемо розділяти: цивільні чи військові. Це неправильно! Люди, які знаходяться на Азовсталі, в однаковому положенні. Військові навіть в гіршому. Я хочу запитати Червоний хрест, який вчора був на евакуації (коли підбили машину з нашими “азовцями”, які їхали забирати з бункерів наших людей): чому їх залишили помирати там? Був один загиблий, шість поранених – ми всі бачили ці відео”.


“Ми хочемо щоб Червоний хрест, ООН, UNICEF, інші організації і світові лідери нарешті почули. Врешті почули і побачили, в яких муках вмирають наші герої – воїни, які боронять і Маріуполь, і нашу країну, і Європу в цілому. Вони вибороли право на життя, але їхнє життя згасає кожної хвилини. Вони сталеві, але ми не хочемо, щоб вони збереглися десь в легендах. Вони усі – чиїсь родичі. Ми хочемо, щоб їх врятували, вони достойні цього. Нарешті вже – зробіть це! Вивезіть їх по процедурі “extraction”. Вони вже не будуть брати участь у бойових діях, як цього боїться російська федерація. Вивезіть їх, щоб вони зберегли життя, і наші герої, якими пишається уся країна, були живі”.

Учасники з плакатами пройшлися ходою містом та закликали усіх підписати петицію на підтримку захисників Маріуполя. Зробити це можна тут.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!