Online трансляция

Мешканець Запорізької області власними руками створив «філіал» Третьяковської галереї

21 апреля 2020

80-річний житель міста Пологи багато років створює неймовірно гарні копії картин відомих на весь світ художників. У його особистій колекції 24 картини-копії і всі вони захоплюють точністю й красою виконання.

Невеличка квартира Віктора Вагіса нагадує виставкову залу. Сам чоловік жартує: це його міні Третьяковська галерея. Тут художник зберігає 24 картини. Власноруч створені полотна — це точнісінькі копії робіт відомих художників. Віктор Миколайович також автор багатьох ескізів, які колись використовували у Пологах для художнього оформлення будинків, установ. Хоча професійної освіти художника не має, все життя поряд з мистецтвом. Любов до живопису перейняв від діда.

Свої картини художник створює з душею, масляними фарбами. Кожна деталь, кожна тінь, відображення, вираз обличчя героїв, все має велике значення для автора. У колекції — копії картин Айвазовського,  Батоні, Фіца Хью Лейна, Рєпіна, Маковського і не тільки. Робота над створенням копій тільки на перший погляд може здатися простою, каже автор. Щоб створити максимально схожу картину, художник вивчає по кілька репродукцій. Чоловік власноруч створює і багетні рами для своїх робіт.

Мріє художник про те, щоб у Пологах з’явилась виставкова зала. З ініціативою вже навіть звертався до місцевої влади. Поки майстру відповіли, що необхідного приміщення немає, та пообіцяли подумати.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5