Online трансляция

Мешканець Запорізької області облаштував в своєму гаражі «музей побуту»

19 июня 2020

Житель Новопетрівки, що в Бердянському районі, Євген Сіроштан вже багато років колекціонує те, що колись було поруч з нами — предмети побуту

Зовні звичайний гараж, але на стелажах замість інструментів і запасних частин до автомобіля, старовинні предмети домашнього вжитку. Власник гаража – селянин Євген Сіроштан. У його колекції – сотні предметів і пристосувань, які використовували у побуті п’ятдесят та майже сто років тому. Чоловік знає призначення кожного з них. Декому нині складно уявити, що рифлена дошка, це аналог пральної машинки. Збирати предмети побуту Євген почав вже в зрілі роки. Першим в його колекції став телевізор тисяча дев’ятсот шістдесят четвертого року «Білорусь 110». В народі його називали «комбайн». Бо крім телеекрану, в ньому був радіоприймач та програвач для платівок. Більшість у колекції Євгена це саме електронні прилади – радіоприймачі та магнітофони. Є тут і один з перших побутових звукозаписних пристроїв радянських часів.

Євген деякий час працював у Бердянську у майстерні, де займався ремонтом  теле- та радіоапаратури. Тому, якщо є можливість, друге дихання техніці дає власноруч. Його особиста гордість  —  японський музичний центр, якому майже півстоліття. Після заміни електролітів Crowncorder  знову звучить як новий.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5