Online трансляция

Мешканці селища у Запорізькій області борються за порятунок місцевого рентген-кабінету

17 апреля 2020

«Допоможіть врятувати хоча б рентген-кабінет», — із таким проханням до нашої редакції звернулися мешканці Степногорська. Кажуть, у їхньому селищі знищують медицину. Вже кілька років, як закрили стаціонар, згодом фізіо-кабінет, стоматологію. На черзі — рентген. А потреба у ньому — ой яка. Туди звертаються навіть жителі сусідніх селищ, бо тільки тут роблять іригоскопію жителям майже всього району. «Про закриття й мови бути не може», — кажуть місцеві. Така реформа медицини їм не до вподоби

Мешканці Степногорська проти закриття у селищі рентген-кабінету. Кажуть, він тут просто необхідний, бо працює для кількатисячного населення Степногорська і найближчих сіл. Втім, за правилами другого етапу медреформи, бути його тут не повинно. Цей рентген-кабінет працює вже 30 років. Обладнання, хоч і старе, втім робоче, кажуть медики. Є апарат для флюорографії та діагностики.

Кабінет працюватиме орієнтовно до 24 квітня, а потім на рентген доведеться їздити щонайменше за 20 кілометрів — у Василівку або ж у Запоріжжя. У медиків щодо цього є побоювання. Лишати людей цієї послуги не можна, тим більше у період пандемії коронавірусу, — каже селищний голова. Директор Василівської районної лікарні заспокоює: під час карантину рентген у Степногорську буде працювати. А потім його дійсно закриють, бо держава більше не буде сплачувати за його роботу. Щоправда, розбирати чи вивозити обладнання звідти не будуть. Апарат опломбують і залишать на місці. Каже, рік роботи рентген-кабінету у Степногорську обходиться у 350 тисяч гривень. Його можна буде відкрити заново, якщо мешканці об’єднаються у громаду та візьмуть грошове забезпечення на себе. Цей варіант вже розглядають у селищній раді.

Місцеві вибори у територіальних громадах мають відбутися вже цієї осені. Тоді все залежатиме від рішення самих мешканців Степногорська.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5