Online трансляція

Медикам Дніпра передано чергові висококласні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

13 Серпня 2020

13 серпня Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям двох міських лікарень Дніпра 16 і № 9 – сучасніапарати штучної вентиляції легенів. Устаткування допоможе рятувати життя важких пацієнтів з коронавірусом.

Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» частина великої програми «Рінат Ахметов Порятунок життів». 200 апаратів ШВЛ, закуплених в рамках проєкту, передаютьсялікарям державних лікарень, які отримали статус опорних. Ці медустанови стоять на передовій боротьби з коронавірусом їм необхідна допомога та підтримка. До Дніпропетровської області передано вже 18 апаратів ШВЛ. Раніше регіон також отримав від Фонду 30 000 тест-систем для визначення COVID-19 і аналізатор ПЛР-тестів, а також 70 000 респіраторів, масок та інших засобів індивідуального захисту, сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Секретар міської ради Дніпра Олександр Санжара розповів, що підтримка системи охорони здоров’я з боку благодійників дуже важлива.

– Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова тапідприємствам групи SCM за допомогу нашим медикам. Апарати ШВЛ, експрес-тести, захисні костюми і маски, все інше, що передається лікарям, допомагає рятувати людські життя. Ми вдячні всім, хто проявляє ініціативу і йде назустріч нашим медикам. Внесок меценатів і спонсорів важко переоцінити, сказав Олександр Санжара.

Представник ДТЕК в Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що в боротьбу із загрозою пандемії активно включені всі підприємства групи SCM:

Рінат Ахметов першим в Україні включився в заходи з протидії поширенню коронавірусу та виділив на це 300 мільйонів гривень. У тісній взаємодії з Міністерством охорони здоров’я та місцевими органами влади були визначені головні медичні потреби. Сьогодні ми передаємо чергову партію апаратів ШВЛ для області, де працюють як вуглевидобувні, так і генеруючі підприємства компанії. Тут живуть наші працівники та їхні сім’ї. Ми віримо, що ці апарати допоможуть медичним працівникам врятувати не одне життя і після завершення пандемії.

Він також вручив медикам, які працюють у відділенні інтенсивної терапії, медичний спецодяг, пошитий Фондом Ріната Ахметова на спецзамовлення, індивідуально для кожного лікаря.

Генеральний директор лікарні № 16 Олег Хасілев розповів, що очолювана ним медустанова є опорною для надання допомоги хворим на COVID-19.

На сьогоднішній день в нашій лікарні лежать 62 хворих зі складною формою пневмонії, четверо з них перебувають у відділенні реанімації. Тому така допомога є дуже своєчасною і необхідною. Висловлюю велику подяку Фонду Ріната Ахметова. Вся ця апаратура, костюми, підуть на захист співробітників лікарні та надання допомоги хворим як в реанімаційному відділенні, так і в палатах інтенсивної терапії, де знаходяться хворі з коронавірусом, сказав Олег Хасілев.

Також були вручені сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України.

Переведення на штучну вентиляцію легенів для важких пацієнтів найчастіше є останнім шансом на одужання, тому знання всіх тонкощів і особливостей респіраторної підтримки пацієнта дозволяють надавати максимально ефективну допомогу. Дякую за цей семінар, сказала лікарка Ксенія Дубовик, одна з учасниць вебінару.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5