Online трансляція

Ліквідація наслідків падіння гелікоптера та порятунок потерпілих: під Запоріжжям пройшли великі навчання ДСНС

9 Червня 2021

Відповідно до розпорядження кабінету міністрів України 7 червня розпочалась перевірка Міжнародного аеропорту Запоріжжя щодо організації пошуково-рятувального забезпечення польотів літаків цивільної авіації. Сьогодні неподалік села Івано-Ганнівка пройшла активна фаза тренувань.

Мальовнича природа, неймовірні пейзажі та аромати польових квітів. Та в мить  у лічених кілометрах від Запоріжжя, ненадовго розгорнувся справжній екшн, а запах чебрецю  змінив густий чад. Почалось все з того, що вранці з радарів міжнародного аеропорту “Запоріжжя” зник гелікоптер. Фахівці зафіксували аварійний сигнал з зі спеціального маячка. Такі пристрої є на кожному авіаційному борту. І спрацьовують вони внаслідок падіння. За легендою, гелікоптер прямував з Дніпра до міжнародного аеропорту “Запоріжжя”. І не долетівши якихось лічених кілометрів, гухнув на землю на околицях села Івано-Ганнівка.

Отримавши сигнал маячка, рятувальники та працівники аеропорту почали пошукову операцію. На місце прилетів гвинтокрил із Харкова. Місцевість у пошуках постраждалих прочісували і правоохоронці, і співробітники аеропорту і навіть службові собаки. Уламки понівеченого гелікоптера розкидало на кількасот метрів. Членів екіпажу та пасажирів — також пожбурляло кого-куди.

Загалом, проведенням тренувань керівництво лишилось задоволеним. Але не надто, мовляв, можна і краще. В той же час задачі, які ставило керівництво навчань були надважкими. Основні недоліки, кажуть у ДСНС, були у взаємодії між різними структурами.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5